Mustafa Ece

Mustafa Ece


CORANA VİRÜSÜNÜN GÖSTERDİĞİ YOL -2

22 Mart 2020 - 14:00

Dünyanın bugünkü virüsle olan imtihanının başlangıcı kimilerinin iddiasına göre Amerika’nın Çin’deki askeri olimpiyatlarda bulaştırdığı, kimilerinin iddiasına göre de Çin’in Amerika’dan çaldığı bu virüs üzerinde yapmaya çalıştığı değişiklik araştırmaları esnasında, laboratuvardan tabiri caizse kaçırdı da kendi halkına bulaştırdı. Bunun gibi konular aslında teferruattır. Neden mi? Çünkü olayların köküne bakmayı unutturan fikir çatışmaları veya bakış açılarıdır ki, işin aslını görmemize engel olucu sonuçları vardır.
Bu konuyla ilgili, dünyayı idare etmeye çalışan iki şeytani aklın varlığını 2018 yılında bir yazıda yazmıştım. Bunların biri Büyük İsrail taraftarı Siyonist Yahudiler, diğeri de zaten ekonomiyle dünyayı biz idare edip dururken neden İsrail’de tüm Yahudileri bir araya getirerek toplu yok olmaya sebep olacak ortamı hazırlayalım diye düşünen Yahudiler. Her iki şeytani aklın temel hedefi aynı olmasına rağmen hedefe gidiş yollarının farklılığı, aslında sonucu değiştirmemektedir. Hangisi kazanırsa kazansın yine şeytani akıl kazanmış olacaktır. Bu arada bu kavgadan en çok zarar görenler bu gidişatın yanlışlığını bilip de durdurmaya çaba göstermeyen dünya halkları ve idarecileridir. Dünyada geçici süreliğine idarecilik yapabilmek için bu zulme katlanmak, aynı zamanda idare ettiklerinin sorumluluğunu da üslenmek demektir.
Gelelim kaotik virüs olayına. İki şeytani aklın birisi şu an Amerika merkez üssümüz olarak kalacak derken, kendini diğerinin gölgesinden ayırmaya çalışan diğer şeytani akıl ise Çin’i merkez üssü seçmek istemektedir. Daha öncelerde de ifade ettiğim gibi bunlar hatasız plan yapıyorlar zannına kapılmamalıyız. Çünkü bu düşünce esaretin kabulü anlamına gelecektir. İki şeytani akıl dünyayı istedikleri gibi yönetebilmek için aynı aracı, yani virüs saldırısını kullanmak istemekteler. Belli mesafe kat edenden çalarak kendine süre kazanmak isteyen diğer şeytani akıl nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde virüsün piyasaya istemsiz çıkmasını sağlamıştır. Çin hükümetinin, engel olurumda dünyanın haberi olmadan kendi içinde çözerim düşüncesi bu istemsiz çıkışı açıklamaktadır. Olay bir şekilde ellerinden çıkmıştır ve şu an kendi lehlerine döndürmek istemektedirler. Bu olay aynı, Aralık 2010 tarihinde belki de masumane başlayan Tunus’ta bir genç işportacının tezgâhına el konulmak istenmesine tepki olarak çaresizliğin göstergesi diyebileceğimiz bir intiharla başlamıştır. Şeytani akıl kendi başlatmayıp önceden kafa yorduğu bu olaya karşı çok kısa sürede devreye girerek hadiseleri Arap baharı adı altında kendi lehlerine çevirip, birçok Arap ülkesini istedikleri gibi şekillendirmeyi başarmışlardı.
Bu olayda da aynı reaksiyonu görmekteyim. Bu virüsü üreten Amerika, aynı virüsü kendi bilgisi ve isteği dışında yayılınca, adını Çin virüsü yapmaya çalışarak suç bastırmasından, Çin’inde virüsü dünyanın haberi olmadan kendi içlerindeyken durdurabilecekleri düşüncesini gizleyemediklerinden anlaşılmaktadır. Her iki tarafta suçüstü ve belki de ansızın yakalandılar. Ama şimdi olayları, başka birilerinin müdahale etmemesinden veya edememesinde yararlanarak kendi lehlerine çevirme operasyonuna geçmektedirler. Dünyada mazlum halkların tek temsilcisi olabilecek güç sadece Müslümanlardır. Bakın, sizlerin isteseniz de yapamayacağınız işleri ALLAH(cc) onların ellerinde patlattı ve şimdi bu virüsten kendi liderlerinin ve halklarının bile güvencesinin olmadığını gördüler. Biz Müslümanlar olarak, şeytani aklın hedef ve hesaplarını önceden görerek tedbir alabilmeliyiz. Mazlumların hakkını savunan bir Türkiye dünya mazlumlarının şemsiyesi olabilir. Çaresizlikle çırpınan toplulukların ölümüne savunduğu bir güç halini alarak, dünya mazlumlarını ve dünyayı şeytani aklın zulmünden kurtarabilir.
Şunu bir kez daha gördük ki Şeytani aklın sınırsız bir gücü yoktur. Hesaplarını bizler bozmak için uğraşmasak bile ALLAH(cc) bozacak zemin hazırlamaktadır. Yeter ki biz akıllı davranıp kendimizin ve dünya mazlumlarının hakkını savunalım ve bu hususta çaba sarf edelim. ALLAH(cc) inananlarla beraberdir. Şeytanın taraftarları şunu unutmamalıdır. Her şeyi yaratan ALLAH(cc)’ın sistemine sizler isyan ederken, sizin ALLAH(cc)’a göre kıt aklınızla kurmayı düşündüğünüz sistemin sonsuz olacağını mı sanıyorsunuz? Şaşıyorum size…
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum