logo

Yatırımlar memnun etti

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk,  “Türkiye, sağlık sektöründe 2023 hedeflerine emin adımlar ilerliyor” dedi.

Kalkınmamızı sürdürüyoruz
Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü yıl hedeflerine her alanda emin adımlarla devam ettiğini belirten Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, “Devletimiz, içteki ve dıştaki tüm saldırılara, tüm spekülasyonlara rağmen 2023 hedeflerine doğru yol almaktadır. İçerde PKK, FETÖ ve diğer terör örgütü oluşumlarıyla bizleri bölmek isteyenlere karşı mücadele verirken dışarıda da sınırlarımızı ve ülke bütünlüğümüzü tehdit eden unsurlara karşı savaş halindeyiz. Tüm bunları yaparken diğer taraftan da milli ve ekonomik projelerle çalışmalarla iktisat, bilim, eğitim gibi her alanda kalkınmamızı ve ilerlememizi sürdürüyoruz. Bu alanlardan birisi de sağlık sektörüdür. Türkiye her alanda ilerlemesini sürdüyor” diye konuştu.

Dünyaya örnek olduk
Sağlık alanında gerçekleştirilen yatırımlara dikkat çeken Başkan Kuluöztürk, “Son 5 yılda sağlık alınana yönelik gerçekleştirelen yatırımlar büyük bir aşama kaydetti. Devletimizin 5 yıl önce sağlığa yaptığı yatırımların tutarı yaklaşık 4 buçuk milyar lirayken bugün 8 milyar liranın üzerine çıktı. Yine özel sektörün sağlık alanındaki yatırımları 2014’de yaklaşık 1 buçuk milyar lirayken bugün 2 milyarın üzerine çıktı” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin sağlık alanında dünyaya örnek olduğunu sözlerine ekleyen Kuluöztürk, “Bugün dünya ülkelerinin birçoğundan ülkemize hasta kabul ediyoruz. İnsanlar artık ülkemizi sağlık üssü olarak görüyorlar. Burada yapılan yatırımların büyük önemi elbette bulunmakta” değerlendirmesinde bulundu.
Yalçın KÜÇÜK

Share
#

SENDE YORUM YAZ