logo

Yasal düzenleme talebi

Geçtiğimiz günlerde sürücü kursu öğretmenine yapılan saldırıyı kınayan Antalya Sürücü Kursları ve Çalışanları Dernek Başkanı Hakan Akan, “Sürücü Kurslarımızda görevli eğitim çalışanlarına Yönelik Şiddet’e karşı caydırıcı hükümler içeren yasal düzenlemenin ivedilikle çıkmasını istiyoruz. Yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.

 Geçtiğimiz günlerde direksiyon sınavı yapıldığı sırada bir adayın yakınları sürücü kursu öğretmenine saldırdı. Sınavı geçemeyen adayın yakınları, yol ortasında öğretmeni tekme tokat dövdü. Çevredeki vatandaşlar aday yakınlarını sakinleştirmeye çalıştı. Sürücü kursu öğretmeninin saldırıya uğradığı o anlar ise saniye saniye cep telefonu kamerasına yansıdı.

Yaşanan olayın ilk olmadığını böyle giderse son da olmayacağını dile getiren Başkan Hakan Akan, “Bahçelievler de direksiyon sınavından kalan bir öğrencinin yakınlarının saldırısına uğrayan arkadaşımıza Antalya Sürücü Kursları ve Çalışanları Derneği olarak “Geçmiş olsun” diliyoruz. Haberin paylaşımına destek veren sosyal medya gruplarına, eğitimcilere, kuruculara ve Tüsekon ‘a defaatle teşekkürü bir borç bilirim. Olabileceğine inancım yok lakin dillendirmenin de zararı yok. Sürücü Kurslarımızda görevli eğitim çalışanlarına yönelik şiddete karşı caydırıcı hükümler içeren yasal düzenlemenin ivedilikle çıkmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bir gün hepimizin başına gelebilecek olan bu olayın son bulmasını temenni ediyoruz” diyen Başkan Hakan Akan, “Direksiyon sınavını geçemeyen kişilerin yakınları tarafından yapılan haksız sözlü ve fiili saldırılara maruz kalmaktan büyük üzüntü duyduk. Özellikle sürücü adaylarının yakınları direksiyon sınavını basit bir sınav olarak görüyorlar. Beklentileri ise sürücü adayının sınavı geçmesi, bu konuda yapılan tüm uyarılara rağmen bu türden davranışlar hastanede bitebiliyor” açıklamasında bulundu.

Yalçın KÜÇÜK

Share
#

SENDE YORUM YAZ