Yangınlara anında müdahale edilecek

Orman Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal ve Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanı Mihtat Ateş, Antalya Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek orman yangınlarıyla daha etkin bir mücadele yapabilmek maksadıyla tasarlanan yeni yangın yönetim aracında incelemelerde bulundu

Yangınlara anında müdahale edilecek
11 Ocak 2021 - 14:30

  Orman Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal ve Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanı Mihtat Ateş, pandemi sürecinde orman yangınlarıyla mücadelede görev alacak personelin eğitimlerinin bir aksamaya neden olmaması için neler yapılabileceği hakkında incelemelerde bulunmak üzere Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’nün Uluslararası Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzü ziyaret etti.
  Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici tarafından karşılanan Aybal ve Ateş, öncelikle orman yangınlarıyla daha etkin bir mücadele yapabilmek maksadıyla tasarlanan yeni yangın yönetim aracında incelemelerde bulundu. Daha sonra Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü Eğitim Salonunda Bölge Müdür Yardımcıları, İlgili Şube Müdürleri ve Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü Müdürü ve eğiticilerin de katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi.
  Yangınla mücadele yılı
  Toplantıda 2020 yılında işe başlayan teknik personellerin orman yangınlarıyla mücadele eğitimi alabilmeleri konusunda yapılabilecek çalışmalar istişare edildi. Toplantının sonunda katılımcılara hitap eden Aybal, “2020 yılı, ülkemiz için yangınla yoğun bir mücadele yılı olmuştur. Yangınla mücadelede büyük özveriler sergileyerek bu yoğun yangın sezonunu başarıyla yöneterek en az zararla atlatan başta Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici olmak üzere orman yangınlarıyla mücadelenin her kademesinde görev alan tüm Antalya Orman Bölge Müdürlüğü personeline teşekkür ediyorum” dedi.
  Toplantının ardından Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal, Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanı Mihtat Ateş ile birlikte Antalya’dan ayrıldı.
  Kubilay ELDEMİRCİ
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum