logo

Uysal’a Saadet desteği

Yaklaşık bir haftadır Antalya gündemini meşgul eden tartışmalara konu olan ilçe sınırlarındaki 300 kamu ortaklı paylı arsaları konusuna Saadet Partisi de dahil oldu.

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Antalya Hilal Gazetesi’ni ziyaret etti. Ziyarette, Burak Gazetecilik İmtiyaz Sahibi Galip Akın başarılar diledi.

Saadet Partisi’nin gündeminde önce İmar Komisyonu’nda ardından da Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin oyları ile reddedilen kamu ortaklı paylı arsalar vardı.

AK PARTİ’YE “RANT” ELEŞTİRİSİ

İl Başkanı Ramazan Düzen, ilk olarak Hilal Gazetesi’ne yayın hayatında başarılar dilerken Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a destek verdi. Sözlerine AK Parti İl Başkanı Ethem Taş’ın açıklamalarına değinerek başlayan Ramazan Düzen, “Ethem Taş birilerine rant elde edileceğini söylüyor. Biz de diyoruz ki rantın iyisini AK Parti bilir.  Doğrusu rant ekonomisi AK Parti iktidarının hayat tarzı haline gelmiştir. Dolayısıyla böyle bir cümleyi sarf edecek son kişidir Ethem Taş.  Zira 17 yıllık iktidarları döneminde hep hizmet sektörünün ana babası olan bankacılık sektörünü ihya etmiş bir partiden bahsediyoruz” dedi.

DOĞRU GÖRDÜĞÜMÜZÜ DESTEKLİYORUZ

Saadet Partisi olarak önceliklerinin halkın yararı ve allah rızası olduğunun altını çizen İl Başkanı Ramazan Düzen, “Biz her zaman hayra gaz, şerre fren görevi üstlendiğimizi dile getiriyoruz. Antalya adına doğru gördüğümüz hizmetlerde desteğimizi veriyoruz, yanlış gördüklerimizi ise desteklemiyoruz. Malum Muratpaşa ile ilgili bir konu var. Epeydir de Antalya gündemini meşgul ediyor. Bizler Saadet Partisi olarak burada rant değil hizmet etme isteği gördüğümüz için destek verdik. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın söylemlerini gerçekçi buluyoruz. İleride büyük bir sorun yumağı haline gelebilecek bir konu çözüme bu kadar yaklaşmışken siyaseten engellenmesi anlaşılabilir bir durum değildir. AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin tutumunu anlamak mümkün değildir” açıklamasında bulundu.

BİZ NE A NE DE B ŞIKKIYIZ BİZ C ŞIKKIYIZ

CHP ile İYİ Parti arasındaki Millet İttifakı’nda yaşanan anlaşmazlığın nedenini bilmediklerini dile getiren Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen, “Bizler ne A şıkkıyız yani Cumhur İttifakıyız ne de B şıkkıyız yani Millet İttifakıyız. Bizler Saadet Partisi olarak C şıkkıyız. B şıkkıyız yani haktan ve halktan yanayız. Bu doğrultuda hareket etmekte ve kararlarımızı buna göre doğru olarak gördüğümüz şekilde almaktayız” şeklinde konuştu.

BAŞKAN DÜZEN’DEN TV SİTEMİ

Geçtiğimiz günlerde yerel bir televizyon kanalında Büyükşehir’de temsil noktasında 4 siyasi parti il başkanının davet edildiğini ifade eden Başkan Ramazan Düzen, “Zaten bu davete AK Parti ve MHP icabet etmedi. Bizim üzüldüğümüz nokta ise mecliste temsili bulunan Saadet Partisi ve DSP’nin İl Başkanlarının da doğru ve tarafsız habercilik noktasında önemli olduğunu düşünüyoruz. Bizlerin yok sayılmasını kabul etmemiz mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

ÜMİT UYSAL’A İNANIYORUZ

Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Mehmet Manavoğlu da Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a destek verdiklerini hatırlatırken “Bizim ilkelerimizde rezil olup şerefsiz bir şekilde siyaset yapmak yoktur. Biz siyaseti Allah rızası için milletin hayrı için yapmaktayız. Bu konuda Ümit Uysal başkanın haklı olduğuna sonuna kadar inanıyoruz. Bu nedenden dolayıdır ki mecliste destek noktasıda oy kullandık” dedi.

CHP VE İYİ PARTİ ARASINDAKİ KRİZ

Mehmet Manavoğlu son olarak CHP ile İYİ Parti arasındaki sıkıntıya da değinirken “İYİ Parti ve CHP arasındaki olay bizi hiçbir zaman ilgilendimez. Biz doğru bildiğimizi Allah’ın rızası için yapmak için orada bulunmaktayız. Meseleyi de bildiğim için destek oyu verdik. Konu Muratpaşa Belediye Encümeni’ne geldi ve buradan da geçti. Antalya’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum” açıklamasında bulundu.

Mehmet ÖZCAN

Share
#

SENDE YORUM YAZ