logo

Umutlar tükeniyor!

Kırcami mahallesi sakinleri imar sorunun çözülmesine yönelik umutlarını yitirmek üzere.

Yıllardır tapularına kavuşma umuduyla bekleyen Kırcamililer artık bu beklentilerinin gerçeğe dönüşmeyeceğini düşünüyor. Öyle ki 90’lı yıllarda başlayan tapulara kavuşma umudu yaklaşık çeyrek asırdır çözüme kavuşmuş değil. Umutların yeşerdiği ilk günden bu yana Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde Hasan Subaşı (2 dönem), Bekir Kumbul, Menderes Türel (2 dönem) Mustafa Akaydın isimleri başkanlık yaparken Muratpaşa Belediyesi’ndeyse Mehmet Manavoğlu, Süleyman Evcilmen başkan olarak görev yaptı. Mevcut başkanlar, Muhittin Böcek ve Ümit Uysal’ın girişimleriyse bölge halkınca yetersiz bulunuyor.

Tapuları alma umuduna en çok yaklaşılan dönemse Menderes Türel’in Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı 2014-2018 dönemi oldu. Geçtiğimiz yılın Mart ayında düzenlenen törenle vatandaşlara tapuları dağıtıldı. Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, törende yaptığı konuşmada Kırcami’nin siyasete alet edilemeyecek kadar önemli olduğunu söyleyerek tapuları vatandaşlara dağıttı. Ancak töreni takip eden haftalarda gerçekleşen yerel seçimlerin ardından Danıştay tarafından alınan karar, Kırcamililerin tapularına kavuşma sevincini yarıda bıraktı.

Yaşananların ardından hukuki süreç devam ede dursun, Antalya siyaset arenası Kırcami meselesini çözüme kavuşturmak için bir araya geldi. AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş parti olarak kent menfaatine olan her projeye destek vereceklerini belirtirken, CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul Kırcami sorununun çözümü noktasında üzerlerine düşen görevleri yapmaya hazır olduklarını dile getirdi. Bu açıklamaların ardından gerçekleşen Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı’na Kırcami sorununun çözümü için tüm siyasi parti üyelerinin birlik olması damga vurdu. 

Ancak tüm bu yaşanılanlara rağmen henüz Kırcami konusunda netleşmiş bir durum bulunmuyor. Konuyla ilgili mahkemelerden çıkacak karar beklenirken bölge halkı sorunun çözümü için bizzat bakanlığın devreye girmesi gerektiğine inanıyor.
Veli AKOĞLU

Share
#

SENDE YORUM YAZ