Turizmciler desteklemeden memnun

Turizm işletmecisi Talat Doğan, “Tatile finansman desteği iç turizmi harekete geçirme noktasında büyük fayda sağlayacak” dedi.

Turizmciler desteklemeden memnun
08 Haziran 2020 - 08:00

Pandemi sonrası piyasaları hareketlendirerek ekonominin çarklarının dönmesini hedefleyen hükümet birçok alanda destek paketleri açıkladı. Bunlardan birisi de turizm sektörüne yönelik gerçekleşti. Kamu bankaları tatil yapmak isteyen vatandaşlar için uygun koşullarda finansman sağlayacak. Bankalarla anlaşmaya varmış seyahat acentelerine tatil paketi almak için müracaat edenlere 10 bin liraya kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vadeyle finansman imkanı sunulacak. Kredinin 1’inci ve 2’inci taksitleri ilgili firma ve banka tarafından ödenirken müşterilerin taksit ödemesi 9 ay sonra başlayacak.

Talebin yüksek olması bekleniyor
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan turizmci Talat Doğan, “Tatil kredisi iç turizmi harekete geçirecektir. Önümüzdeki haftadan itibaren sektörde hareketlenmelerin başlayacağını düşünüyoruz. Otellerimiz pandemi sonrası için kendilerini hazır durama getirdi. Sertifikasyon çalışmaları tamamlandı ve artık müşteriler bekleniyor. İnsanlar yaklaşık 4 aydır evlerindeler ve çok sıkıldılar. İster istemez bir tatile ihtiyaç duyuyorlar. Bu nedenle tatil kredisinin sektörde çarkların dönmesi adına çok olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyoruz” dedi. Doğan, “İlgili meslek örgütlerimizle bu konuyu daha önce gündeme almıştık. Avrupa ülkelerinde benzer destekler söz konusuydu. Hükümetimiz de sektörümüzün sesine kulak verdi ve bu olumlu sonuç ortaya çıktı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah pandemi sürecinin tamamen geride bırakılmasıyla iç pazardaki talebin yükseleceğini umut ediyoruz” diye konuştu.

Veli AKOĞLU

YORUMLAR

  • 0 Yorum