logo

Sözde “ÖNLEM” alınmış

Sit alanlarındaki eski yapılar tehlike saçmaya devam ediyor. Sit alanında olduğu için herhangi bir müdahalede bulunulamayan eski yapılardan düşen parçalar çevreye tehlike saçıyor.

İLGİNÇ KORUMA ÖNLEMLERİ

Yoldan geçenlerin üzerine her an bir parça düşebilecekken Balbey Mahallesi Muhtarı Abdullah Uyaroğlu da eski yapılardan şikayetçi. Bazı yapıların yandığını ancak tam olarak yıkılmadığı için neredeyse her gün binadan bir parça düştüğüne işaret eden Muhtar Uyaroğlu, “Geçen sene yanan ve çatısından sarkan kömürleşmiş ağaçların okul yolunu tehlikeli hale getirmesinden dolayı, başvurduğum yetkililerden ilginç koruma önlemleri devam ediyor” diyerek sitem etti.

TUTANAK TUTUP GİDİYORLAR

Belediyeden yetkililerin gelip konuyu incelediğini ancak tutanak tutup gittiğini belirten Balbey Mahallesi Muhtarı Abdullah Uyaroğlu, “Mahalle sakinlerimin bana bildirdiğine göre, Muratpaşa Belediyesine ait zabıta ekipleri, Balbey mahallesi 432 sokak ile 427 sokağın kesiştiği yerde bulunan ve  geçen sene yanan, tescilli konağın etrafına naylon emniyet şeridi çekmişler. Biz de yetkililerden haber bekliyoruz. Hem fen işlerinden, hem imar müdürlüğünden, hem de Büyükşehirden haber gelince gereğini yapacağız diyerek tutanak tutup olay yerinden ayrılmışlardır” ifadelerini kullandı.

İŞ TANIMINDA DEĞİL

“Bu tehlikeden abartmıyorum kurtulmanın tek yolu, park ve bahçeler müdürlüğümüzde bulunan hurma ve palmiye ağaçlarını budamada kullanılan aracın gelmesi” diyen Abdullah Uyaroğlu, “Yarım saat bilemedin bir saatte tehlike oluşturan okul yoluna sarkan ağaçları kesip gidecek. Gelen ilk cevap birimimiz sorumluluk alanında olmadığından yardımcı olamıyoruz. Gelen ikinci cevap ise, birimimiz iş tanımında bulunmamaktadır diyerek olumsuz yanıt gelmiştir. Biz tedbirin küçüğüne de büyüğüne de razıyız. Rabbim daha büyük tehlikelerden mahallemizi korusun inşallah” şeklinde konuştu.

MASA BAŞINDA BALBEY’İ KONUŞUYORLAR

Yaşanan olayların ardından Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz ile görüştüğünü belirten Balbey Mahalle Muhtarı Abdullah Uyaroğlu, “Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz biz Muratpaşa Belediyesi olarak konu üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Koruma Kurulu’ndan izin verilsin anında gerekeni yaparım muhtarım dedi. Sağ olsun, kendisine mahalle sakinlerim adına çok teşekkür ediyorum. Malum sit alanında olan bir mahalle, taşına, kiremidine, yanmış ağacına dokunamıyoruz. Koruma Kurulu Başkanlığında, 1 başkan ve profesörlerden oluşan 9 kişilik bir kurul var. Bu işlere karar verecek. Ama onlar da masa başından senelerdir Balbey’i koruyor. Şimdilik top onlarda, inşallah can ve mal kaybı olmadan tehlike ortadan kalkar” açıklamasında bulundu.

Yalçın KÜÇÜK

Share
#

SENDE YORUM YAZ