logo

‘Sihirli değnek yok’

Antalya Tenis İhtisas Kulübü’nde (ATİK) gazetecilerle bir araya gelen Yavuz Temizer, gündeme yönelik değerlendirmede bulundu. 66 gündür partisine il başkanlığı yaptığını aktaran Temizer, Antalya’nın partileri için çok önemli bir kent olduğunu söyledi.

Antalya’da il başkanlığı konusunda sıkıntıların fazla yansımaya başladığını belirten Temizer, “Bu konuda bir çözüm gerekiyordu. İçeriden çözüm olabilecek gibi görünmüyordu. Kim gelirse gelsin yıpranacaktı. İstanbul modeli uygulandı. Bu noktada genel başkan beni atadı. Antalya, İYİ Parti’nin güçlü olduğu illerden olduğu için çekişmelerin olması gayet normal. 25 bin üye için yola çıktık. 3 bin üyemiz vardı. Şimdi 8 bin üyemiz var” dedi.

MİLLET BİZE İKTİDARA HAZIRLANIN DİYOR

33 Gün yönetimsiz olarak çalıştığını söyleyen Temizer, “Yapılamaz denilenleri yaptık, yıkılamaz denilenleri yıktık. Şimdi iktidara yürüyüş zamanı” ifadeseni kullandı.

Yeni yönetim oluştuktan sonra 5 arkadaşlarının istifa ettiğini dile getiren Temizer, bunu da doğal gördüklerini söyledi. 8 aydır belediye meclis üyelerinin bir araya gelmediğini anlatan Temizer, yakın zamanda herkesi bir araya getirdiklerini anlattı.

Türkiye’de partilerinin birçok değişikliğe yol açtığını kaydeden Temizer, İstanbul ve Ankara’da yerel yönetim değişiklerinin bunun göstergelerinden biri olduğunu belirtti. Temizer, “İyi ki İYİ Parti’yi kurmuşuz diyoruz. Millet bizi bir yere oturttu. Seçimlerde millet bize ‘iktidara hazırlanın’ diyor. Biz iktidara talibiz. Hedeflerin bir kısmı gerçekleşti” dedi.

ADAYLARA ANTALYA ÇAĞRISI

Şubat ayından itibaren ilçe kongrelerine başlayacaklarını dile getiren İYİ Parti Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer, “Kendisine güvenen her üyemiz il başkan adayı yo da ilçe başkan adayı olarak ortaya çıkabilir. İl ve ilçe başkanı olmak isteyen arkadaşlarımızın Ankara’ya gitmesine gerek yok. Çünkü adayı Antalya belirleyecek. Üyeler delegeleri seçecek, delegeler de il ya da ilçe başkanını belirleyecek” şeklinde konuştu.

VALİ KARALOĞLU’NA ELEŞTİRİ

Antalya Valisi Münir Karaloğlu’ndan randevu istediklerini, ancak uzun süre verilmediğini belirten Temizer, “Bir süre sonra randevu talebimizi geri çektik. 29 Şubat’a randevu verseler, bunun bile ne demek olduğunu anlardık. Vali bey, bizi yok sayamazsınız. Siz devletin memurusunuz, AK Parti’nin memuru değilsiniz. Siz 82 milyonun vergileriyle maaş alıyorsunuz. O zaman buna hakkınız yok. Sayın vali hak etmediği bir makamda oturuyor. Bir vatandaşın randevusuna bile geri dönmek zorundasınız. Herkesin oturduğu yerin hakkını vermesi lazım” dedi.

Yalçın KÜÇÜK

Share
#

SENDE YORUM YAZ