Sabunlar çiçek açtı, meyve oldu

 MURATPAŞA Belediyesi ile Azize Kahraman Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde açılan, koronavirüs salgını nedeniyle de ara verilen sanat ve meslek edindirme kurslarında telafi eğitimleri 14 merkezde aralıksız devam ediyor.

Sabunlar çiçek açtı, meyve oldu
24 Haziran 2020 - 05:00

Belediyenin kurs merkezlerinde yarım kalan heykel, seramik, resim, keçe, ahşap-deri yakma, deri işleme, rölyef, mis sabun-jel mum gibi daha birçok sanat çalışması dolap ve raflardan indirildi, son şekilleri veriliyor, rötuşlar atılıyor. Mis sabun ve jel mum kursuna kadınların ilgisi yoğun oldu. Şekillendirilen sabunlardan rengârenk dekoratif meyve, çiçek figürleri, kapı, duvar, buzdolabı süsleri üretildi.

Kurs öğretmeni Sevgi Gülbitmez, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Azize Kahraman Halk Eğitimi Merkezi ile Muratpaşa Belediyesi'nin yarattığı imkânlar sayesinde evlerin mis sabun koktuğunu, renklendirildiğini belirtti. Sevgi Gülbitmez, "Kursiyerlerimiz bir yandan dekoratif çalışmalarıyla evlerini süslerken, bir yandan da sanat üretimlerini yakın çevrelerine satış yaparak aile bütçelerine katkıda bulunabilecek" dedi.

DHA


YORUMLAR

  • 0 Yorum