logo

Saatlerde değişiklik yok

Antalya Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yüksel Uzun, berberlerlerin pazar günü açık olmasına ilişkin taleplere olumsuz yanıt verdi.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde alınan kararla Aksu, Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı ve Döşemealtı ilçelerinde faaliyet gösteren erkek kuaför salonları için pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri 07:30 ile 24:00 saatleri arasında, pazar günleriyse 07:00 ile 10:00 saatleri arasında , bayan kuaför salonları için pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri 07:00 ile 22:00 saatleri arasında, pazar günleriyse 07:00 ile 10:00 saatleri arasında çalışma saati olarak kararlaştırıldı. Alınan karar gereği kent genelinde berberlerin tamamı pazar günleri kepenk açmaz oldu.

Berberlerin pazar günü kapalı olmasına alışık olmayanlarsa bu duruma tepki gösterdi. Hafta içi çalıştıklarını belirtenler sadece pazar günü izinli oldukların, bundan dolayı pazar günleri berberlerin açık olması gerektiğini belirtti. Ancak Berberler Odası Başkanı Uzun’un bu konudaki yanıtı olumsuz oldu. Berberlerin de aileleriyle hafta sonunda vakit geçirmesi gerektiğini kaydeden Başkan Uzun, “Her berber dükkânında ortalama 3 kişi çalışıyor. Bin 500 dükkân demek, 4 bin 500 kişinin ekmek kapısı demek. Aileleri de işin içine kattığımız zaman 10 bini geçiyor. Geçtiğimiz yılın sonuna doğru alınan kararla üyelerimize ait işletmelerin pazar günü açılması yasaklandı. Bu konuda da zaten üyelerimizden talep vardı ve şimdi esnaflarımız bu durumdan memnun. Vatandaşlarımız da bu duruma alışacaklardır diye düşünüyorum. Çünkü berberlerimizin de ailelerine vakit ayırması gerekiyor. Vatandaşlarımız ilerleyen günlerde bu kurala daha çok uyum sağlayacaktır ve gün içinde berberlere vakit ayırmaya başlayacaktır” açıklamasında bulundu.

Yalçın KÜÇÜK

Share
#

SENDE YORUM YAZ