Rus turist Müslüman oldu

Alanya ilçesine tatile gelen Rus Aleksei Belyi, Alanya İlçe Müftülüğü'ne başvurarak Müslüman oldu.

Rus turist Müslüman oldu
09 Eylül 2020 - 05:19

Alanya ilçesine tatile gelen Rus Aleksei Belyi, Alanya İlçe Müftülüğü'ne başvurarak Müslüman oldu. 
 
Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından İslamiyet hakkında Aleksei Belyi'ye bilgiler verildi.
 
Müftü İlhan, "Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son Peygamber Hz. Muhammed Mustafa'dır. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur'an-ı Kerim, son ilahi kitaptır. Onda bildirilenlerin bütününe şeksiz, şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz. İslâm'a girmek; Allah'a, Muhammed Mustafa'nın Allah'ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı kelime-i şehadet ile dile getiririz. Şimdi sizin kelime-i şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz" dedi.
 
ALEKSEİ, ALİ OLDU
 
Müftü İlhan'ın konuşmasının ardından Aleksei Belyi, kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. Belyi'nin bir hayli heyecanlı ve mutlu olduğu gözlendi. İsmini değiştirmek istediğini belirten Belyi yeni isminin 'Ali' olmasını talep etti ve kayıtlara 'Ali' olarak geçti. İhtida belgesini Ali'ye takdim eden Alanya Müftüsü İlhan, Müslüman olmasından dolayı kendisini tebrik ederek Rusça mealli Kur'an-ı Kerim hediye etti.
 
 
DHA
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum