Polat Balkan'dan "Çakıcı" eleştirisi

Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, infaz düzenlemesiyle cezaevinden tahliye edilen organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sosyal medya üzerinden tehdit etmesini sert sözlerle eleştirdi. Balkan, “Bu gidişat, hukuk devletinden çıkmaya doğru gittiğimizi gösteriyor. Hiç anlaşılır ve kabul edilebilir bir durum değil” dedi

Polat Balkan'dan "Çakıcı" eleştirisi
21 Kasım 2020 - 15:56

  Ülkenin gidişatının gerçekten hiç de iyi olmadığının altını çizen Balkan, “Ülkemizde son dönemde yaşananlar gerçekten inanılır gibi değil. Serbest kalması için kırk takla atılıp, mevzuatın alt üst edildiği bir suç makinesi, bir siyasi parti genel başkanına tehditler ve hakaretler savuruyor; ama yetkili ve görevlilerin gıkı çıkmıyor. Hukuk devletinden çıkarsanız çete devleti olursunuz. Bu gidişat, hukuk devletinden çıkmaya doğru gittiğimizi gösteriyor. Hiç anlaşılır ve kabul edilebilir bir durum değil” dedi.

  “Ölüm sessizliği yaşanıyor”
  Bütün bu yaşananların devletin aklıselimden her geçen biraz daha uzaklaştığını gösterdiğini kaydeden Balkan, “İlgililerin ve yetkililerin de hemen ihbar kabul edip harekete geçmesi gerekirken, hiç kimsenin harekete geçmemesi, adeta ölüm sessizliğine bürünmesi, ancak suç duyurusundan sonra soruşturma başlatması, bazı siyasilerin bu suç makinesine ilginç sözlerle sahip çıkması hukuk devleti göstergeleri ve manzaraları değil” diye konuştu.

  “Korkmayın, işinizi yapın”
  Polat Balkan açıklamasının sonunda Cumhuriyet savcılarını da eleştirdi. Balkan, şöyle konuştu: “Biri Cumhurbaşkanına hakaret etse de soruşturma başlatıp göze girsem’ diye adeta pusuda bekleyen sözüm ona bazı Cumhuriyet savcıları; korkmayın, işinizi yapın! Yoksa yarın bir gün gelip cübbenizi üzerinizden alırlar. Hukuk devleti yoksa siz de yoksunuz. 15 yaşındaki Fransa Kralı 14. Louis, öngördüğü vergilerden bazılarının Fransa Meclisi'nce reddedilmesi üzerine, kamçısını çizmelerine vurarak ‘Ne demek bu, kral benim, devlet de benim’ der. Bundan bile gerideyiz!

  Kubilay ELDEMİRCİ
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum