logo

Özel bireyler mutfakta

Özel bireyler mutağa girdi, mutfaktan çok güzel kek ve kurabiye kokuları geldi. Engel Tanımayanlar Derneği ve Migros Aile Kulübü işbirliğinde ‘özel bireylere mutfak atölye çalışması’ etkinliği renkli görüntülere sahne olurken özel bireylerin yüzleri güldü.

Onların engelli değil özel bireyler olduğunu dile getiren Engel Tanımayanlar Dernek Başkanı Hilal Gönenç, “Hiçbir tanesinin eve kapanıp bunalıma girmesini istemiyoruz. Hayata küsmeleleri ve evden dışarıya çıkmaları için bizler de elimizden geldiğince projeler geliştirmeye çalışıyoruz. Migros Aile Kulübü ile bir görüşme yaptık ve böyle bir fikir ortaya çıktı. Organizasyon sorumlusu Olcay Akalan başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

ONLARA FIRSAT VERİLMELİ

Onların mutfağa girerken yaşadıkları heyecanın bile tariff edilemeyecek kadar güzel bir duygu olduğunu dile getiren Hilal Gönenç, “Özel bireylere fırsat verildiğinde, her ortama girebilecekleri, her ortamda yeterli beceriye sahip olabilecekleri, mutfakta da çalışabileceklerini ve ürünler ortaya çıkarabileceklerini göstermek istedik” ifadelerini kullandı.

KENDİLERİNİ MUTLU HİSSETTİLER

“Maalesef özel bireylere karşı ötekileştirme ve ayrımlaştırma davranışları ne yazık ki halen günümüzde de yer alıyor” diyen Gönenç, “Burada en mutlu olduğumuz nokta çocuklar mutfakta çalışırken yüzlerindeki mutluluk, şarkı söylemeleri ve kendilerini burada mutlu hissetmeleri bizim için daha da mutluluk verici. Yaşamak güzel bir şey ama paylaşınca güzel. Biz bu anlamda öncü olduk, bu tarz çalışmaların artmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

VERİMLİ BİR ETKİNLİK OLDU

Engel Tanımayanlar Dernek Başkanı Hilal Gönenç ayrıca, “Ben çok mutluyum, hepsi çok özel bireyler. Onlarla beraber bu etkinliği yapmak paha biçilemez bir şey. Hepsinin ayrı özellikleri var. Çok anlamlı bir etkinlik oldu. Kek ve kurabiye yapma konusunda çok iyiler. Hep kendileri gayret gösterdi gayet güzel oldu” dedi.

BİZLER DE MUTLU OLUYORUZ

Migros Aile Kulübü organizasyon sorumlusu Olcay Akalan ise “”Çok güzel ve çok keyifli bir ortam. Onların yüzündeki mutluluğu gördükçe biz de mutlu oluyoruz. Özel bireylerin kek ve kurabiye yapma kabiliyetleri gerçekten çok iyiydi. Biz malzemeleri koyuyoruz, sırada hangi malzemenin olduğunu tahmin edebiliyorlar. Karıştırma kabiliyetleri, kek kalıplarına keki boşaltma kabiliyetleri çok hoşuma gitti” ifadelerini kullandı.

Mehmet ÖZCAN

Share
#

SENDE YORUM YAZ