Opera Sahnesinde "Nefesli Serenatlar"

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 17 Ekim Cumartesi saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde “Nefesli Serenatlar” konserini gerçekleştirilecek.

Opera Sahnesinde "Nefesli Serenatlar"
15 Ekim 2020 - 03:00

Klasik dönem ve geç romantik dönemde üflemeli enstrüman toplulukları için yazılmış W. A. Mozart ve A. Dvorak’ın  serenatlarının seslendirileceği konserde viyolonsel sanatçısı Çağrı Fırat Yeşillik, kontrabas sanatçısı Pelin Atay, obua sanatçıları Ufuk Soygürbüz ve Sinem Gönenç, klarinet sanatçıları Ardahan Serindağ ve Nilay Canca, fagot sanatçıları Oğuzhan Güner ve Zeynep Gülin Demir, korno sanatçıları Volkan Kartal, Türker Kuş ve Duygu Soygürbüz sahne alacaklar.
 
Mozart’ın aile bireyleri ve dostlarının doğum günleri ve evlilik törenleri yazdığı “Serenade No 12 (Allegro, Andante, Minuetto, Allegro) ve Dvorak’ın “Serenade Op.44 (Moderato Quasi Marcia, Menuetto, Andante Con Moto, Allegro Molto) eserlerinin dinlenebileceği konserde sahne tasarımı Ömer Gündüz’e ait.
 
Fiyatları 20 ile 35 TL arasında değişen konserin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletinial.com  internet adresinden de temin edilebilir.
 
HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum