logo

Müslüman Görünen Hainler (1)


Aynur GÜNEŞ

Warning: Use of undefined constant user_email - assumed 'user_email' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/antalyahilal/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV3/single-kose-yazilari.php on line 34
manvgat47@hotmail.com

Kuran-ı Kerim onlarca yerde münafıklardan bahseder, vasıflarını anlatır. Müslüman görünen bu içerdeki hainlere dikkat çeker ve dışardaki kafirlerden daha tehlikeli, sinsi ve daha zararlı olduklarını ve bu hainlere karşı Müminlerin uyanık olmalarını tembihler.

Mümin göründükleri halde gerçekte iman etmeyen bu soysuzlar sürekli fitne-fesat çıkarırlar, ikaz edilincede biz sadece işleri düzeltmeye çalışıyoruz diyerek üste çıkmaya çalışırlar.

Müminlerin yanında iman ettik,kafirlerin yanına vardıklarında ise;Biz sizinle beraberiz,sadece müslümanlara yalandan iman ettik deyip onlarla alay ediyor,eğleniyoruz derler. (Bakara:8-11-12-14)

Uhud savaşına giderken bazı inancı zayıf kimseleri de kandıran münafıklar bin kişi olan ordudan üçyüz kişiyi yarı yoldan geri döndürmüş,müslümanların moralini bozmuş ve büyük bir ihanet içine girmişlerdi.

Münafıkların bu tutumu Hendek savaşı sırasında da tekerrür etmiş ve her fırsatta müslümanlara ihanet etmişlerdir.Allahın kesin emri olmasına rağmen münafıklar yahudilerle ittifak etmekten,işbirliği yapmaktan vazgeçmediler.(Maide:51-52)                                                    

O gün münafıklar,Medinede yaşayan yahudilerle sürekli işbirliği içerisinde 0lup,Hz.Peygamber as.ve Müslümanların aleyhine planlar yapıyor,bununlada kalmayıp Mekkedeki müşriklere haber gönderiyor,onları Müslümanlarla savaşmaya kışkırtıyorlardı.Siz dışardan saldırın bizde yahudilerle birlikte içerden size yardım ederiz,Muhammed as.

Ve Müslümanları ortadan kaldırırız diye müşrikleri müslümanlarla savaşmaya çağırıyor ve yahudileride müslümanlara karşı müşriklere destek olmaya teşvik ediyorlardı.

Münafıklar için vatanın bir önemi olmadığı gibi,vatan sevgisi diye bir duygularıda yoktu.

Yeter ki Müslümanlar yenilsin,isterse Medineye Mekkeli müşrikler hakim olsun,ister Medinede yaşayan yahudiler hakim olsun.

Yeter ki,Müslümanlar yenilsin.

Bunun için her türlü hainliği,şerefsizliği yapmaktan çekinmiyorlardı.

Müslüman görünüyor,fakat Müslümanları sevmiyor,küçümsüyor ve gizlemeye çalışsalar da duydukları kin yüzlerinden okunuyordu.

Hz.Peygamber  Yemenin,İranın,Anadolunun fethedileceğinin müjdesini verince müslümanlar; ‘inandık ve tasdik ettik dediler.

Münafıklar Hz.Peygamberin bu müjdelerine sırıtarak birbirlerine kaş-göz işareti yapmışlardı.İnanmıyorlardı,şuna bak;Mekkelilerle baş edemiyorlar,Yemeni,İranı almaktan sözediyor..diye birbirlerine fısıldıyorlardı..

Ne var ki,Müslümanlar 20 sene içinde Yemen ve İranı aldıkları gibi İslam Orduları Bizansın kapılarına dayanmıştı.

Şüphe yok ki, Allah Müslümanlarla beraberdi,fakat münafıklar bunu bilmiyor,anlamıyorlardı.

Tarih boyunca her devirde münafıkların bu kalleş ve haince tutumları süregelmiştir ve halen devam etmektedir.

Batı dünyası, Müslümanları yok etmek için asırlarca sürdürdükleri Haçlı seferlerini bugün müslümanların  içindeki bu hain münafıklarla iş birliği yaparak daha dehşetli bir şekilde devam ettirmektedirler.

Fakat daha sinsice,haince ve alçakça…

Arap baharı diye İslam ülkelerini cehenneme çevirdiler.

Tefrikayla birbirine düşman ettikleri müslümanların yanmasını ve acımasızca birbirlerini katletmelerini sadece keyifle seyretmektedirler…

DEVAM EDECEK…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SİYASETTEKİ FETÖCÜLER!

  27 Şubat 2020 Köşe Yazıları

  Günlerdir televizyonlerda Fetö’nün siyasi ayağı tartışılıyor. Muhalefet iktidarı, iktidar muhalefeti suçluyor. Fakat sen Fetöcü’ydün, yok sen daha çok Fetöcü’ydün, retoriğinden öte geçilemiyor. Bu tartışmalardan bir sonuç çıkmayacağı gibi hukuk ve yargı ile ilgili problemler uzun vadeye yayılırsa Fetö’nün ekmeğine yağ sürülmesi de mümkündür. 15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra ortaya çıkan bilgiler gösterdi ki Fetö’nün ayağı her yere uzanmış. Sadece ordu, polis, yargı ve bürokrasiye değil, siyasi partilere, sivil toplum kur...
 • Zulmedenlerin Akıbeti Bellidir

  27 Şubat 2020 Köşe Yazıları

  Burada Rasulullah (sav)’e inen bir ayet-i kerime vardır. Zalimler ve mazlumlar arasındaki bir hadiseyi ifade etmekte ve insanları idare etme noktasındaki insanların insana bakış açısının manzarasını ayeti kerime ifade etmektedir.  Bunlar bizim lafızlarımız değil, bizim sözlerimiz değil; bunlar Kuran’ın sözleri, vahyin sözleri. Çünkü değerli ümmet! Siz öyle bir aziz ümmetsiniz ki vahiy sizi başıboş bırakmamıştır. Ama vahiyden kopuş varsa o da bizim zelletimizdir, bizim eksiğimizdir. Bizler vahiyden eksik kalmışız, vahiyd...
 • Sorumluluğun Bilincinde Olunmalı

  26 Şubat 2020 Köşe Yazıları

  Hayat ebedi değil, dünya da ebedi değil. Dünkü idareciler gittikleri gibi bugünküler de elbet bir gün gideceklerdir. Dünkü zenginler gittikleri gibi bugünküler de elbet gideceklerdir. Dünkü şöhret sahipleri gittikleri gibi bugünkülerde elbet gideceklerdir. Dünya hiç kimseye kalmayacaktır. O zaman bu kalıcı olmayan dünyada elimizdeki bu emanetlere sahip çıkacağız; makam emanetine sahip çıkacağız, mal emanetine sahip çıkacağız, şöhret emanetine sahip çıkacağız. Bunlar bizim için ayağımızı kaydıran değil, belki de “geleceğ...
 • İFLAS EDEN ANLAYIŞ

  26 Şubat 2020 Köşe Yazıları

  İnsanlık uç noktalarda varlığını sürdürüyor. Açlık, kuraklık, yoksulluk, hastalık gibi kitlelerin hayatını tehdit eden felaketlerle mücadele eden kahir ekseriyet ile zayıfların sırtından geçinen, kurulan sömürü düzenleri ile asalak bir hayatın tadına varmaya çalışan ve kendilerini güçlü, vaz geçilmez gören azınlıklar… Dünyada sömürü düzeni kurup, hayatın akışını hep kendi çıkarlarına yönlendirmeye çalışan devlet veya şahıslar, geçici menfaatler elde etmiş olabilirler. Dünyayı kendi çiftlikleri gibi görüp, kâhya edası ile dünyanın ni...