Reklam

Meclisi geren istasyon

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı'nda akaryakıt istasyonlarıyla ilgili gündem dışı konuşma yapan MHP Grup sözcüsü Selçuk Senirli, “Biz meclis eliyle bu memlekete ihanet ediyoruz. Bu istasyondan gelen para bu memleketin insanlarının parası. Ranta kullanmamalıyız" dedi.

Meclisi geren istasyon
09 Eylül 2020 - 03:15

Antalya Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısı, Belediye Hizmet Binası'nda Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu başkanlığında gerçekleşti. Parti meclis üyeleri, gündem ve önergelerle toplam 116 maddeden 28'ini oyladı. Geri kalan maddeler ise cuma günü gerçekleştirilecek devam meclisinde oylamaya sunulacak.
 
'MEMLEKETİN İNSANLARININ PARASI'
 
Meclisin gündeminde yer alan akaryakıt istasyonları yapılması konusunda MHP grup sözcüsü Selçuk Senirli söz alarak, bazı alanlara yapılması planlanan akaryakıt istasyonlarının başka şehirlere göre kıyaslamasını yaptı. Ruhsatlı akaryakıt sayısının Antalya'da 422, İzmir'de 460, Ankara'da 558 ve İstanbul'da 744 olduğunu aktaran Senirli, "Antalya'nın 2019 yılı akaryakıt tüketimi 826 milyon 487 bin 162 litre, İzmir'in 1 milyar 344 milyon 383 bin 73 litre, İstanbul'un 4 milyar 168 milyon 543 bin 285 litredir. Biz meclis eliyle bu memlekete ihanet ediyoruz. Bunun başka izahı yok. Bu istasyondan gelen para bu memleketin insanlarının parası. Ranta kullanmamalıyız. Ruhsat sahibi eksiklikleri varsa tamamlayalım. Yeni istasyon yaparak kıt kaynakların hovardaca kullanılmasına müsaade etmeyelim. Ciddi ihtiyaç varsa tamam ama memleket için faydalı mı gözden geçirelim" dedi.
 
'TÜM COĞRAFYASINI BESLEYECEK BİR SU KAYNAĞI'
 
Gündem dışı konuşan Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren ise ilçede yer alan su kaynaklarının değerlendirilmesi gerektiğini önerdi. Başkan Özeren, “Gelesandra ve Gündoğmuş merkezle ilgili su kaynağının yetersiz olmasından kaynaklı su sıkıntısının çözümü için yazılı olarak belediyeye talepte bulunduk. Gürvelik Yaylası, hemen hemen Gündoğmuş'un tüm coğrafyasını besleyecek bir su kaynağı var. Kaynaktan 500 metre sonra da bir düdene akıp gidiyor. Doğru dürüst faydalanılmıyor. Yaz kış akan bir kaynak. Burası ASAT tarafından 700 metreye yakın bir kot farkından dolayı cazibe ile akmayacağı ve bir yarmanın yapılması gerektiğinden masraflı olduğundan dolayı reddedildi" dedi. 
 
BELEDİYE TESİSİNİN SAYACI SÖKÜLDÜ 
 
Belediyenin sosyal tesislerinin sayacının söküldüğünü belirten Özeren, “Geçen hafta talihsiz bir olay yaşadık. İlçede su sıkıntısı olduğu için belediyemize ait sosyal tesislerin suyu kesilmeyi bırakın, sayacı söküldü. Vatandaşlar ciddi şekilde tepki gösterdi. Bildiğim kadarıyla bu durum hukuksuz. Yaptığım araştırmada da maalesef ASAT yetkilisi birinin değil de İYİ Parti İlçe başkanının talimatıyla sayacın sökülmesi beni çok üzdü. Sebebini öğrenmek isteyince çiçek ve çimen suladığımız için yukarda içme suyu sıkıntısı çekilirken aşağıda çiçek ve çimen sulamanın doğru olmayacağı. Yaptığım tespitlerde 20 kadar bahçe abonesi verilmiş. Su kaynaklarını çoğaltmadan bahçe abonesi verilmesine karşı çıktık" diye konuştu.
 
DHA
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum