Likya Park Sosyal Tesisleri hizmete açıldı

 ANTALYA’nın Kaş ilçesinde atıl durumda bulunan Likya Parkı, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması sonrasında sosyal tesis olarak vatandaşın hizmetine sunuldu.

Likya Park Sosyal Tesisleri hizmete açıldı
20 Haziran 2020 - 06:00

Kaş Belediyesi tarafından 2013 yılında halk konutlarının yıkılmasının ardından kazanılan 5 bin metrekarelik alana yapılan Likya Parkı, atıl durumdan kurtarıldı. Bu yıl vatandaşların talebi üzerine Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’ın talimatıyla parkta çalışma başlatıldı. Öncelikle deniz manzaralı alanın alt yapısı ve aydınlatması yapılarak, yeşil alanlar oluşturuldu. 635 ağaç ve çalı grubu ile 2 bin metrekare çim dikimi yapıldı.

Üç katlı parkın en üst katı sosyal tesis olarak düzenlendi. İçerisinde büfe, kütüphane, çocuk oyun parkı, basketbol sahası, açık hava spor aletleri ve oturma gruplarının bulunduğu tesiste kahvaltı, fastfood, sıcak ve soğuk içecek servisleri sunulacağı kaydedildi. Kütüphanede ise Türkçe, İngilizce ve Almanca okuma kitapları yer aldı.

Yıllardır atıl durumda kalan ve kaderine terk edilen Likya Parkı, sosyal tesis olarak hizmet vermeye başladı. Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Kaş’a yeni bir sosyal tesis kazandırdıklarını ve vatandaşın hizmetine açtıklarını söyledi.

DHA


YORUMLAR

  • 0 Yorum