logo

KORKU SARDI

Aralık ayına girilmesi ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan personeli işten çıkış korkusu sardı.

Yerel seçimleri kazanarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlık koltuğuna oturan Muhittin Böcek hemen her konuşmasında işini yapan personel ile sorunları olmadığını belirtirken Atatürk’e ve devlet büyüklerine hakaret edenlere karşı tölerans göstermeyeceklerini ifade etmişti.

100 Günlük değerlendirme toplantısında Başkan Muhittin Böcek, 142 kişinin işten ayrıldığını ve bunların 130’unun kendi istekleri ile işten ayrıldığını açıklamıştı.

‘AK PARTİLİLER ÇALIŞIYOR’

Seçim zamanında Muhittin Böcek’in seçimi kazanması adına çalışan CHP ve İYİ Partililerin iş beklentileri seçimin kazanılması ile zirve yaparken iş alımlarının az olması sebebiyle Başkan Böcek eleştirilere maruz kalmıştı. CHP ve İYİ Partililer Başkan Böcek’in halen AK Partili personel ile devam ettiğine işaret ederken kendilerinin iş beklentisini yüksek oktavdan dile getirmişti.

247 GÜN GEÇTİ

100 Günlük değerlendirme toplantısında bu ve benzer konular için “200 günü bekleyin” diyen Başkan Muhittin Böcek, görevdeki 247. Gününde de sessizliğini korudu. AK Parti kanadına göre ise Başkan Böcek 307 kişinin işine son verdi.

CHP VE İYİ PARTİ PUSUDA

Aralık ayına girilmesi ile birlikte ise belediye personelini işten çıkış korkusu sardı. Sözleşmeli personelin sözleşmelerinin devam ettirilmeyeceği ve işten çıkartılacakları yönündeki söylemler personeli tedirgin ediyor. CHP ve İYİ Parti’liler ise işe giriş için yeni yılı sabırsızlıkla bekliyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ise kaç kişinin sözleşmeni sona erdireceği merak ediliyor. Başkan Böcek, Konyaaltı Belediye Başkanlığı süresince fazla personel çıkartmayıp, fazla da alım yapmamıştı.

Yalçın KÜÇÜK

Share
#

SENDE YORUM YAZ