Kepezli çocuklara bir yeşil alan daha

KEPEZ Belediyesi, çocuklara nefes alabilecekleri bir park daha kazandırdı. Habibler Mahallesi'nde 2 bin metrekarelik parkın yapımı tamamlandı.

Kepezli çocuklara bir yeşil alan daha
20 Mayıs 2020 - 13:30

Kepez Belediyesi, yeni parklarla çocuklara nefes alabilecekleri ve oyun oynayabilecekleri alanlar üretirken, mahallelerin de görünümünü güzelleştiriyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde yapılan emsal artışı ve mülkiyet problemlerinin çözümünden sonra gecekondudan modern konutlara dönüşümün yaşandığı Habibler Mahallesi'nin yol ve yeşil alan ihtiyaçları hızla karşılanıyor. İmar yollarının tamamına yakınının açıldığı ve asfaltlandığı mahallede, yeşil alan yatırımına da önem veriliyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, son 11 yılda mahallede 6'sı yeni park, 4'ü tadilat olmak üzere 17 bin metrekare yeşil alan üretti. Son olarak 5550 Sokak'ta 2 bin metrekare büyüklüğünde bir park, yapımı tamamlanarak, mahalle sakinlerinin hizmetine sunuldu.

Parkta, üzeri kapalı ve açık ahşap oturma mobilyaları, açık hava spor aletleri, çocuk oyun elamanları bulunuyor. Çim ekilen parka, çeşitli türde bitki ve ağaç fidanı da dikildi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Habibler Mahallesi'nde yeşil alan yatırımlarının devam edeceğini ifade etti.

DHA


YORUMLAR

  • 0 Yorum