İYİ Parti'de TOPLU İSTİFA

İYİ Parti’de 9’u il yönetim kurulunda bulunan toplam 35 kişi partideki görevinden istifa ettiğini duyurdu. İl yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Cem Okur, “Genel Merkez yönetiminde Antalya’ya yer verilmemiş olması bizleri üzmüştür” diye konuştu

İYİ Parti'de TOPLU İSTİFA
12 Ocak 2021 - 11:25

  Fikir Birliği Grubu adına İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Cem Okur, istifalarla ilgili gerekli açıklamalarda bulundu. Okur, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
  “Bizler İYİ Parti’nin kuruluş aşamasından itibaren, partiye gönül vermiş kişileriz. Partide Antalya Muratpaşa ilçesi kurucu üyeleri olarak göreve başladık. Daha sonra ilçe ve il delegelikleri, il yönetimi görevlerinde bulunarak hizmet verdik. Üç yılda geçen süre ve 20 Eylül 2020’deki Genel Merkez kongresini izledik. 250 bin oy almış, üç milletvekili çıkarmış, 60 üst kurul delegesi bulunan Antalya’nın hak ettiği değeri almayışı ve Genel Merkez yönetiminde de yer verilmeyişi bizleri ve Antalya İYİ Parti üyelerini üzmüştür. Şeffaflığın ve parti içi demokrasinin işlemediği kanaati içindeyiz. Bu nedenle İYİ Parti il yönetimindeki görevlerimizden ve parti üyeliklerimizden istifa etmiş olduğumuzu kamuoyuna bildiririz.”
  İYİ Parti’de yapılan açıklama ile birlikte il yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden isimler şu şekilde: “Fahrettin Kondak, Cem Okur, Selim Yörüten, Nazan Tugral, Kazım Meydan, Deniz Ödağacıoğlu, Rahime Küçükçınar, Filiz Tosun, Banu Şengöz.” İl yönetim kurlu üyelerinin dışında bulunan 26 parti üyesi de görevinden istifa ettiğini duyurdu.

  Haber Merkezi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum