Havaya dikkat!

Hafta içi fırtınaya teslim olan Antalya’da yazdan kalma günler yaşanacak. Parçalı bulutlu bir havanın hakim olacağı kentte termometreler 30 dereceleri görecek.

Havaya dikkat!
24 Ekim 2020 - 07:00

Geçtiğimiz günlerde kuvvetli yağışlarla rüzgarlara teslim olan Antalya’da güneş sıcak yüzünü tekrar gösterdi. Meteroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü verilerine göre Antalya genelinde sıcaklık değerleri artış gösteriyor. Hafta içi yağışlı havanın etkisiyle 7-8 derece düşen sıcaklıklar biraz mevsim normallerinin üzerine çıkacak.
 
Pazar gününe dikkat

Bugünden itibaren merkez ve ilçelerde bulutlu bir hava hakim olacak. 27 Ekim Salı gününe kadar bulutlu hava etkisini sürdürecek. Sıcaklık değerleri geceleri 12-18 derece, gündüzleriyse 21-32 derece civarında seyredecek. Kent genelinde pazar günü en sıcak gün yaşanacak. Termometlerin şehir merkezinde 30, bazı ilçelerdeyse 33 dereceleri göreceği tahmin ediliyor. Gökyüzünde az bulutlu bir hava bekleniyor.

Uzmanlar uyardı

Antalya'da yılın ilk ve son çeyreğinde gerçekleşen meteorolojik hadiseler sel, hortum, dolu yağışı gibi olumsuzluklara neden olabiliyor. Kent, yıllık yağışın yüzde 60’ını söz konusu zaman diliminde alabiliyor. Bu nedenle özellikle kasım, aralık ve ocak aylarında kuvvetli yağışlarla birlikte hayatı olumsuz etkileyen meteorolojik hadiselerde yaşanabiliyor. Bu konuda ilgili kurum-kuruluşlar gerekli önlemleri alırken vatandaşların da kuvvetli yağış, dolu, hortumlara karşı dikkatli olmaları hayati önem taşıyor.

VELİ AKOĞLU

YORUMLAR

  • 0 Yorum