"Haklıyız ve KARARLIYIZ"

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kırmaci’nin planlamasıyla ilgili hiçbir hukuki engel olmadığını belirterek, “Biz parselasyonumuzdan vazgeçmeyiz çünkü bu planlama herkesin mutabakatıyla yapıldı. Mahkeme kararı olsa bile ufak tefek değişikliklerle tekrar geçiririz. Bence Kırcami planımızdan geri dönüş kesinlikle yok. Haklıyız ve kararlıyız, bizi kimse yıldıramaz” dedi.

  "Haklıyız ve KARARLIYIZ"
24 Kasım 2020 - 15:21

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 30 yıla yakındır imar bekleyen Kırcami bölgesi için umut dolu açıklamalarda bulundu. Hilal Gazetesi’ne konuşan Uysal, haklı ve kararlı olduklarının altını çizerek, Kırcami planından asla geri dönüş olmadığını söyledi.

HUKUKİ ENGEL YOK
Kırmaci’nin planlamasıyla ilgili hiçbir hukuki engel olmadığını kaydeden Uysal, “Her zaman üzerine basarak söylüyorum; Kırcami’de yaptığımız planlamada kamu yararı vardır. Şuanda sadece ‘kanalizasyon olmayan yerlere inşaat yapılamaz’ diye bir mevzuat var. ASAT’ın uygun gördüğü ‘kanalizasyon bağlantısı var’ dediği yerlere inşaat ruhsatı verebiliyoruz. Bir yıldır da herhangi bir inşaat ruhsatı alsın diye teşvik etmeye çalışıyoruz yatırımcılarımızı. Herkes bir aksaklık olacağı endişesi taşıyor ama yavaş yavaş gelmeye başladılar. Biz altyapı olan yerlerde çap vermeye devam edeceğiz. Gerçek olan şu ki; 1 yıldır hiçbir engel yok. İnsanlar inşaata başlasalardı şimdi bitirmiş olacaklardı” dedi.

SİYASETE ALET EDİLDİ
Seçim döneminde dağıtılan tapularla Kırcami’nin siyasete alet edildiğini hatırlatan Uysal, “Seçim döneminde sıradışı şeyler yapıldı. Normalde tapuları Muratpaşa Belediyesi’nin dağıtması gerekirken Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum dağıttı. Biz de ‘tapuyu kimin dağıttığının önemi yok önemli olan halkın işinin görülmesi’ dedik. Durumu tespit ettik. Yani Kırcami, siyasete alet edildi ama bunu sorun yapmadık. Sonrasında da biz zaten mücadelemizi sürdürdük. Bu mücadelemizi davalarda da sürdürüyoruz” diye konuştu.

ŞİMDİ BİTİRMİŞLERDİ!
İnşaat ruhsatı almaya hazırlanan firmalar olduğunu vurgulayan Başkan Uysal sözlerini şöyle sürdürdü: “Yürütmeyi Durdurma gibi bir engel yok. Biz insanlara ruhsat almaya teşvik etmeye çalışıyoruz.  Yolların açılmasına başlandı. Olmayan yerlere altyapı yapılması lazım. Yani hiç bir engel yok. Hatta inşaat ruhsatı almaya hazırlanan firmalar var. İki yıl önce bizden inşaat ruhsatı alınmış olsaydı şuan tamamı bitmiş olurdu. Tekrarlıyorum; hiçbir engel yok.”

GERİ DÖNÜŞ YOK
Uysal, açıklamasının sonunda haklı ve kararlı olduklarını da ifade ederek, şöyle devam etti: “Biz parselasyonumuzdan vazgeçmeyiz çünkü 15 bin mülk sahibinin sadece 300 kadarı şikayetçi oldu. Çünkü planlama herkesin mutabakatıyla yapıldı. Yani biz bunu mahkeme kararı olsa bile ufak tefek değişikliklerle tekrar geçiririz. Bence Kırcami planımızdan geri dönüş kesinlikle yok. Bunu herkesin bilmesini istiyorum. Bundan sonra çıkacak aksaklıkları da aynı şekilde aşmakta kararlıyız. Haklıyız ve kararlıyız, bizi kimse yıldıramaz. Buradan Kırcamililere bir kez daha sesleniyorum. Diyelim ki Danıştay’daki davada bir olumsuzluk oldu. Onu da aynı parselasyon üzerinden aşmakta kararlıyız. Bizi yolumuzdan kimse döndüremez.”

Kubilay ELDEMİRCİ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum