logo

‘Gündem ekonomi olmalı’

 

23 Haziran Pazar günü 2. Kez gerçekleştirilen İstanbul seçimlerini değerlendiren Demokrat Parti (DP) Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, “Seçim bitti şimdi ekonomi zamanı” dedi.

Türk halkının demokrasiye sahip çıktığını, seçimin kazananın Türk demokrasisi olduğunu kaydeden Kartal, İstanbul seçmeninin Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu’ndan yana tercihini ortaya koyduğunu belirtirken Ekrem İmamoğlu’nu tebrik etti ve yeni görevinde başarılar diledi.

Türkiye’de bundan sonraki süreçte kutuplaştırıcı dilden uzaklaşarak, birleştirici bir dille hareket etmesini beklediklerini dile getiren Eskinazi, “Türk ekonomisi zorlu bir süreçten geçiyor. Katma değerli üretime yoğunlaşacağımız, enflasyon ve yüksek faizle mücadele edeceğimiz, 2023 hedeflerine ulaşmak için çalışacağımız seçimsiz bir 4 yıl var önümüzde. Bu 4 yıllık zaman dilimini hep birlikte çok iyi değerlendirmeliyiz” şeklinde konuştu.

31 MART SEÇİMLERİ TEKRARLANMAMALIYDI

“31 Mart 2019 tarihinde yapılan İstanbul Belediye Başkanlığı seçimi tekrarlanmamalıydı” diyen DP İl Başkanı Hasan Ali Kartal, sözlerini şöyle tamamladı: “Türk halkı 73 yıllık çok partili dönemde büyük olgunlukla demokratik tercihlerini yaptı. Bu tercihlere saygı duymak ve kabullenmek demokrasinin gereği. Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin tekrarlanması kararı, Türk halkında olduğu gibi, dünya genelinde de olumlu bir karşılık bulmadı. 23 Haziran seçimlerinin Türk demokrasisine en önemli kazanımlarından birisi de seçim öncesinde iki adayın TV ekranlarında bir açık oturumda projelerini anlatması oldu. Bu buluşmanın önümüzdeki seçimlere örnek olmasını diliyoruz.”

Zühre DOLMA

Share
#

SENDE YORUM YAZ