logo

“Gerçekleri görmezden gelmeyin”

Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Hasan Ali Kartal, “İşsizliğin azaldığını, istihdamın arttığını, ekonominin iyi yolda olduğunu belirtenler var. Bırakın bunları, gerçeklere sırtınızı değil yüzünüzü dönün” dedi.

Antalya’da 4 kişilik ailenin ölü bulunmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan DP İl Başkanı Kartal, “Maalesef bir aile yok oldu. İşsizlik sıkıntısı çektiği belirtilen baba, eşinin ve 5 ila 9 yaşındaki çocuklarının hayatını, kendi hayatıyla birlikte sona erdirdi. Yaşanılan acı olay, bize neler oluyor sorusunu akıllara bir kez daha getirdi. İnsanlar arasındaki vurdumduymazlık çok arttı. Artık komşular birbirini tanımıyor, birbirlerine selam vermiyorlar” dedi.

Müslüman bir ülkede bu tarz üzücü olayların yaşanmasının ayrı bir boyutu ortaya çıkardığını da aktaran Kartal, “Peygamber efendimizin ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ hadisi varken biz komşularımızı unuttuk. Bir insan 9 aydır işsiz ve cesedler bulunduktan sonra yapılan polis sorgulamasında bırakın komşuları apartman görevlisi dahi aileyi tanımıyorum diye ifade veriyor. Aslında bu geldiğimiz noktanın özeti” şeklinde konuştu.

Kartal, “Komşularınızı tanıyın, insanlara selam verin, hatırlarını sorun. Komşularınız bir sıkıntısını sizlere açabiir, moral bulabilirler. Maddi destek sağlayamanız şart değil. Manevi desteğiniz daha önemli olabilir. Bu olayda, insanlar babamızın yanında olsaydı, maddi değil manevi bir destek sunsalardı bu acı olayın yaşanmayacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Son yıllarda toplumsal ayrışmanın üst seviyelere çıktığını aktaran, “17 yıllık AK Parti iktidarının acı bir faturasıyla karşı karşıyayız. İnsanlar artık birbirlerini ötekileştiriyorlar. Müslüman bir ülkede yaşanmaması gereken olaylarla, görülmemesi gereken tablolalarla karşı karşıya kalıyoruz. Siyasi irade, her zaman millet bir araya getiren olmalı. Her zaman millet barıştıran, bir arada tutan bir siyasi anlayış olmalı. Biz bu topraklar için Sakarya’da Çanakkale’de birlikte omuz omuza mücadele verdik. Milli birlik ruhuyla hareket ettik ve o zorlu zamanlarda herkes kuru ekmeğini bile paylaşmayı kendilerine görev bildi. Bugün yaşanan tablo bizi derinden etkilemiştir. Antalya olarak, millet olarak silkinip kendimize gelmemiz gerekmektedir” dedi.

Kartal, “İşsizliğin azaldığını, istihdamın arttığını, ekonominin iyi yolda olduğunu belirtenler var. Bırakın bunları, gerçeklere sırtınızı değil yüzünüzü dönün. Gerçekleri görmezden gelmeyin” diyerek sözlerini noktaladı.
Yalçın KÜÇÜK

Share
#

SENDE YORUM YAZ