logo

Genel Merkez göndermesi

İYİ Parti Antalya teşkilatındaki depremin artçıları sürüyor. Açıklama yapması beklenen Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın açıklama yapmazken TV programına çıkacak olan İl Başkanı Yavuz Temizer apar topar Ankara’ya çağırıldığı için TV programı da iptal edildi.

Temizer’den şu ana kadar gelişmeler ile ilgili yorum yapmazken görevden alınan İYİ Parti Muratpaşa eski İlçe Başkanı Mustafa Gönenç, iddialara cevap verirken isim vermeden bazı isimleri eleştirdi.

SÜREKLİ İSTİFA BASKISI YAPILDI

Üye yapmadığı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait şirketten para aldığı için eleştirilen Mustafa Gönenç, şirketten aldığı paranın 2 bin 500 lira olduğunu belirtirken bu paranın etkinlik yapılmasa dahi partinin giderlerinin ancak dörtte biri kadar bile olmadığını söyledi.

Konunun para ile pulla ilgisi olmadığının altını çizen Gönenç, bir süredir istifa etmeleri yönünde baskılar olduğunu belirtirken “Amaç bizi yıpratmaktı. Biz geldiğimiz günden bu yana hep, ‘ne zaman istifamızı vereceksiniz’ diye hep baskı yaptılar” dedi.

ULAŞIMDAKİ BİLGİMDEN FAYDALANIYORLAR

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in istemesi ile birlikte şirket yönetiminde görev almaya başladığına dikkat çeken Gönenç, “Sonuçta kendi isteğim ile bu göreve gelmedim. Beni bilen bilir. Uzun yıllardır Antalya ulaşımının içerisinde yer aldım ve başkanlık yaptım. Yani, Antalya’nın ulaşımını biliyorum. Ulaşım bilgimden faydalanmak için beni belediyenin ulaşım şirketinde görmek istediler” açıklamasında bulundu.

İSTİFA ETMEDİM

İsim vermeden göndermede bulunan Mustafa Gönenç, Genel Merkezi işaret etti. Gönenç, “Birileri görevden alınacaksa önce partinin genel merkezinde görevli olup bazı şirketlerin yönetimlerinde yer alan isimlerden başlasınlar. Yeni kurulan bir siyasi partide ilk girilen yerel seçimlerde 500 bin nüfuslu Muratpaşa gibi bir ilçede yüzde 17 oranında oy aldık. Kısacası bizlere göre alınan oy oranı ilk seçim açısından başarılı bir rakam. Demek ki birilerine göre başarı kriterleri farklı. İYİ Parti’den istifa ettiğim yönündeki iddialar tamamen asılsız olup partimden istifa etmedim. Partimin ve Genel Başkanımız Meral Akşener’in emrindeyiz. Genel Merkezimiz ne karar verirse saygıyla karşılarız” şeklinde konuştu.

SUBAŞI: PARTİ SAYESİNDE VEKİL OLDU

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal’ın istifası ile ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, “Parti sayesinde genç yaşta milletvekili ve genel başkan yardımcısı oldu. Bir milletvekilinin ve genel başkan yardımcısının bu kadar teşkilat içindeki durumlarla iç içe olmaması gerekir. Milletvekilimiz Tuba Vural Çokal’ın durumu, bununla ilgili mi ilgisiz mi onu bilmiyorum. Bunun bağlantılı olmaması gerekir. Bir milletvekilinin teşkilatlardaki çalkantılarla bu derece ilgili olmaması gerekir. Belki başka nedenleri olabilir. Bunun geri dönüşü olabilir mi onu da bilemiyorum” dedi.

SAĞIR’DAN SOSYAL MEDYA GÖNDERMESİ

İYİ Parti’de yaşanan gelişmelere İYİ Parti Antalya kurucu il başkanı Nizamettin Sağır da sessiz kalmadı. Sağır sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Bir siyasetçi seçildiği parti üyeliğinden istifa ederken aynı zamanda seçildiği makamdanda istifa ediyorsa (milletvekilliği,yerel yöneticilik vs) ilkeli olduğu söylenebilir. Seçildiği makamı bırakmadan seçildiği partiden istifa ediyorsa ilkesizdir,menfaatçidir,emek hırsızıdır.”

Yalçın KÜÇÜK

Share
#

SENDE YORUM YAZ