Esmeray'dan Bayram Mesajı

Kültür Memur-Sen İl Temsilcisi Esat Esmeray, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında bu yıl bayramın telefonlara sığmak zorunda olduğunu söyledi.

Esmeray'dan Bayram Mesajı
23 Mayıs 2020 - 14:56 - Güncelleme: 23 Mayıs 2020 - 15:45

Kültür Memur-Sen İl Temsilcisi Esat Esmeray, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında bu yıl bayramın telefonlara sığmak zorunda olduğunu söyledi.

Esmeray, "Bir yaşam kültürü olan; birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en yoğun şekilde hissedildiği Ramazan ayını geride bıraktık. Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihten gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günlerinden olan Ramazan Bayramına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Bayramın mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, insanların kaynaşmasına ve huzurlu yaşamın tesisine vesile olan müstesna günler olduğuna vurgu yapan Esmeray mesajının devamında; "Bu mübarek günde dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakarak, birbirimizi kucaklamalıyız. Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret ederek, onlara maddi ve manevi yardımlarda bulunarak, onları sevindirmek manevi duygularımızı güçlendirecektir. Yaşamımızı zenginleştiren ve renklendiren bayramları, insanların birbirine yakınlaşması, kaynaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için önemli birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramının tüm insanlığa, islam alemine, ülkemize ve ilimize, ilçemize; huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diliyorum. Sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle Ramazan Bayramınızı yürekten kutlarım" ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Esat ESMERAY
  5 ay önce
  Antalya Kültür Memur-Sen Ailesi Olarak Gönülden Teşekkürlerimi Sunuyorum.Ramazan Bayramınızı Kutluyorum.Eve Kal TÜRKİYE Evde Kal ANTALYA'm.Saygılarımla
 • Murat Yeşil İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği Merkez Yönetim kurulu üyesi Kayseri İl Temsilcisi
  5 ay önce
  Kalemine sağlık sayın başkanım, düşüncelerimize tercüman olmuşsunuz. Birlik ve beraberliğimizin manevi kaynağı bayramımız mübarek olsun. Rabbim bir daha böyle mahzun bayramlar yaşatmasın inşallah. Murat Yeşil İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği merkez Yönetim kurulu üyesi Kayseri İl Temsilcisi
 • Murat Yeşil
  5 ay önce
  Kıymetli Başkanım duygu ve düşüncelerini ze teşekkür ediyorum sizi ve hizmetlerinizi takdir ediyorum. Birlik ve beraberliğimizin manevi kaynağı bayramımız mübarek olsun. Rabbim bir daha böyle mahzun bayramlar yaşatmasın. Selam ve Dua ile. ..