logo

EMO’dan enerji kaynakları sempozyumu

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Antalya Şubesi tarafından 12-14 Aralık 2019 tarihlerinde 10.Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu (YEKSEM 2019) düzenleniyor.

Antalya’da Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek sempozyumda; güneş, rüzgar, hidrolik, jeotermal, biokütle ve dalga enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir enerji kaynakları bilimsel, teknik, ekonomik, hukuki ve toplumsal boyutlarıyla masaya yatırılacak.

Çevre dostu yenilenebilir enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanımının önemine odaklanan sempozyum çerçevesinde 14 oturumda 65 akademik bildirinin sunulacaktır. Program kapsamında ayrıca poster bildirilerden oluşan bir oturum da yer alıyor. Sempozyum süresince ayrıca 6 panel gerçekleştirilecek. Bununla birlikte yine sempozyum kapsamında; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızda “Yenilenebilir Enerji Kaynakları” ve “Yenilenebilir Enerjinin Ülkemiz ve Dünyamız Açısından Önemi” konularında farkındalık oluşturmak amacıyla, ilimizdeki ortaokul kademesindeki öğrencilere yönelik “Temiz Bir Dünya İçin Yenilenebilir Enerji” temalı resim yarışması ödül programı da düzenlenecek.

Türkiye’nin farklı kentlerinden pek çok akademisyenin ve sektör temsilcisinin katılacağı Sempozyumda; ilgili tüm taraflarının katılımıyla, paneller, sözlü bildiri ve poster sunumlarla edinilen bilimsel, teknik, ekonomik, toplumsal ve sosyal kazanımların ulusal paydaşlarla paylaşımı da hedefliyor.

Ayrıca gelenekselleşmiş bu etkinlikle eş zamanlı olarak oluşturulacak sergi alanında da yenilenebilir enerji sektöründeki firmalar, ürün ve hizmetleri ile yer alacak.

12 Aralık Perşembe günü saat 10:00’da başlayacak ve üç gün sürecek sempozyumda, sektörün sorunları ve ihtiyaçları masaya yatırılacak.

HABER MERKEZİ

Share
#

SENDE YORUM YAZ