Eğitim-İş'ten tebrik mesajı

Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar, yarın AKM’de düzenlenecek olan törenle Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü’nün sahibi olacak olan Mustafa Durna’yı yayınlamış olduğu mesajla kutladı

Eğitim-İş'ten tebrik mesajı
23 Kasım 2020 - 10:03

  24 Kasım Öğretmenler Günü yarın AKM’de kutlanacak. 12’ncsi verilecek Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü’nün sahibi ise Mustafa Durna olarak açıklandı. Durna’yı layık gördüğü ödül için tebrik eden Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
  “Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mekteplerinin kendisine verdiği ‘Başöğretmen’ unvanını kabul etmesinin yıldönümü olan 24 Kasım tarihi, 1981 yılından itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bu vesileyle Başöğretmenimiz Atatürk’ü, ebediyete intikal etmiş ve şehit öğretmenlerimizi saygıyla anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyoruz.”
  “Mustafa Durna, farklı anlayışları Cumhuriyette, bayrakta ve Atatürk’te birleştirme çabalarımızı bilen, tanıyan, güvenen insanların samimiyetlerine, içtenliklerine her zaman inandı. Evli ve dört öğretmen çocuk babası olan Mustafa Durna, hala Atatürkçü düşüncenin ve tam bağımsız bir Türkiye’nin egemen olması için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.”

  Aysu DURSUN
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum