Eğitim Bir-Sen yakın takipte

Eğitim Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, “Öğrencilerimizin ve velilerimizin gönlü rahat olsun” dedi.

Eğitim Bir-Sen yakın takipte
23 Haziran 2020 - 05:00

Yapılan ve yaklaşan sınavlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Miran, “Alınan önlemleri olumlu buluyorum. Pandeminin gerektirdiği şartlara göre okullar fizik yapısını hazırladı. Bu açıdan sınavların yapılması gayet normal. Çocuklarımız rahat olsun. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz pandemiye yönelik gereken hassasiyeti gösterdi. Yapılan çalışmaları yeterli buluyorum. Uzmanlardan alınan desteklerle hayata geçirilen önemli tatmin edici. Özellikle Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü tedbirlerin uygulanması konusunda gayet başarılı. Alınan tedbir kararlarının uygulanmasını çok sıkı bir şekilde denetlediler, eksiklikler varsa giderilmesini sağladılar. Sendika olarak bizlerde gittiğimiz okullarda tedbirlere harfi harfine uyulduğunu gözlemledik” ifadelerini kullandı.

Yeni normal uyarısı
Yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin yaşanan endişeler üzerinde duran Miran,  “Okulların açılmasına henüz süre var. Dinamik bir süreç yaşıyoruz. Okulların açılmasına yakın pandeminin geldiği nokta tekrar değerlendirilir. Önce sağlık diyoruz. Eğer bir sıkıntı görülürse gerekli düzenlemeler yapılır. Açılışa daha uzun bir süreç var. Pandemi de uzun bir süreç. Yayılma hızında bir artış yaşanırsa bakanlığımızın gerekli önlemleri alacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu. Miran, “Bir yeni normal süreci yaşıyoruz. Yeni normalde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu yeni süreçte bakanlığın tedbirlerini ciddiye alalım. Ne kadar bir normalleşme süreci yaşıyor olsak da bu pandemi öncesindeki normalleşme  olmayacak. Bunu herkesin bilmesi ve yeni şartlara göre hareket etmesi gerekir. Uyarıları ciddiye almalıyız” açıklamasında bulundu.
 
Küçüklere özel maske
Yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde bazı eksiklikleri tespit ettiklerini belirten Miran, “Pandemide maske kullanımı büyük öneme sahip. Şu an piyasada ilköğretim ve ortaöğretimdeki çocuklarımızın fiziklerine uygun, yüzlerine uygun maske temini noktasında sıkıntılar yaşandığını tespit ettik. Bu konuyla ilgili yetkililerle görüşeceğiz. Özellikle 5-12 yaş aralığındaki çocuklarımızın kullanacağı maskeler konusunda bir sıkıntı söz konusu. Maskelerin bu yaş grubundaki çocuklarımız için yapılmış olması çok önemli. Sendika olarak bu konunun takipçisi olacağız” dedi.
Yalçın KÜÇÜK

YORUMLAR

  • 0 Yorum