logo

Değişim ‘İYİ’ gelmedi

İYİ Parti’de yaşanan değişim sürecinin sancıları devam ediyor. Değişime tepki gösteren Mehmet Bucak’ta yönetimdeki görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı’ndaki sıkıntılı süreç sürüyor. Nizamettin  Sağır’ın ardından Başkanlık görevine getirilen Ahmet Aydın’ın yerine parti genel merkezi tarafından görevlendirilen Yavuz Temizer de parti içindeki birliği sağlayamadı. Cuma günü yönetimi belirleyen İl Başkanı Temizer, cumartesi günü tanıtım toplantısı düzenledi. Basına kapalı şekilde gerçekleşen toplantıda Mehmet Bucak, Mustafa Uyan, Hüseyin Tırnaksız, Kefalettin Duman isimlerinin yer aldığı yaklaşık 12 kişi yönetimdeki görevlerinden istifa ederek büyük bir süprize imza attılar.

“Yılmadık, korkmadık”
Partinin kurucu üyeleri arasında yer alan ve yönetim kurulunun çeşitli kademelerinde görev alan Mehmet Bucak, yönetim kurulundaki görevinden istifa ettiğini duyurdu. Bucak, “Antalya’da bulunan Antalya Oto Tamirciler Odası Başkanı olarak partimin kurulma aşamasından beri, hiç bir zaman korkmadan cesurlar hareketine mevki ve makam düşüncesi olmadan,Antalya’da bulunan 75 STK’nın bir tanesinin başkanı olmamdan ötürü baskı unsurlarının  türlü tehditlerine rağmen yılmadık, korkmadık ve asla vazgeçmedik” dedi.

Bucak, “Lakin son dönemde yaşadığımız bazı durumlar yerel yönetimler konusunda bizi sorgulamak zorunda bıraktı. Ülkemizde herkesin korktuğu bir dönemde, partim için mihenk taşi konumunda bulunan 75 STK’dan hiç kimse destek vermezken, partime maddi ve manevi her türlü desteği vermek için elinden geleni yapan Antalya Oto Tamirciler Odası Başkanlığımın ağırlığını ve önemini korumak boynumun borcudur. Böylesine destek vermiş bir STK’nın değerinin bilinememesi en büyük hezeyanımızdır” açıklamasında bulundu.

“Hiçe sayılıyoruz”
Bucak açıklamasına şöyle devam etti:
“Bir önceki il başkanımızın sebepsiz yere görevinden alınmasını sindirememişken, yeni il başkanının ‘Kongreye götürmeye geldim’ söylemlerine güvenerek sessizliğimizi bozmamıştık. Lakin gördük ki, STK’lar dolaşılmaya başlanmış. Haklı olarak biz de STK’mız olarak beklentiye geçtik. Fakat gördük ki hiçe sayılıyoruz. Hiç bir zaman partimize desteği bulunmayan STK’lar ziyaret edilip biz umursanmıyoruz. Daha sonra partimizin 2’nci kuruluş yıl dönümüne bu kadar emek veren odamızın davet edilmeme nezaketsizliğini gördük” şeklinde konuştu.  

Yönetim kuruluna haberleri olmadan dahil edildiklerini aktaran Bucak, “Bugün gördüğümüz tabloya göre de İyi Parti Antalya İl Başkanlığı Yönetim Kuruluna haberimiz dahilinde bulunmadan yazılmışız. İl Başkanlığı’nın yaptığı görevlendirmeden tekraren söylüyorum; ne bize bulunmak istediğimiz sorulmuş ne de bununla ilgili bir bilgilendirme yapılmıştır. Ayrıca görevlendirmelere baktığımızda da STK’mız ile ilgili konulara bakacak olan kişinin kim olduğunu görünce hezeyanımız daha da büyümüştür” dedi.

Bucak, “Biz, bu yola ülkemizin düzelmesi ve yapılacak herhangi bir işin liyakat sahibi bir kişiye verilmesi gerektiği inancıyla çıkmıştık. Görüyoruz ki bu düşüncelerimiz Antalya İl Başkanlığı yönetiminde yer bulmamıştır. Bu sebeplerden ötürü daha önce sorulsa bile bulunmayacağımı belirtecek olduğum ve ismim bulunmasına rağmen İyi Parti Antalya İl Başkanlığı Yönetim Kurulu’nda herhangi bir görevde bulunmayacağımı, partimin ve davamın arkasında olduğumu ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in arkasında yürümeye devam edeceğimi belirtirim” şeklinde konuştu.
Veli AKOĞLU

Share
#

SENDE YORUM YAZ