logo

BİRAZ BİRAZ


Yalçın KÜÇÜK
yalcinkucuk7@gmail.com

Bu topraklarda mevki ve makamlar için liyakat ölçütü esas kabul görmedikçe, o gider bu gelir, bir halt olmaz.

Sosyalleşmek çok kişi ile iletişmek, her lafa girişmek değildir.

Kuru kalabalıklar tiyatrosunun özne yıldızı olmakta değil, dostlar senfonisinin yüklem hamalı olmaktadır huzur…

Çocuğa tecavüzü kınayan milyonlar, düğünlerde “henüz girmiş onüç ondört yaşına, edalı işveli köylü güzeli” türküsüne el çırparak, gerdan kırıyorlar.

Sen iyiniyetli bir gayrete girebilirsin, ama menfaatinin zarar gördüğünü düşünen, zarar sebebi olarak seni bilir ve gelir, kurşunlar.

Devletin var oluş amaçlarından en önemlisi, gücünü kullanarak, adaleti tesis etmektir.

Böylesi ihtilaflı mevzularda umarım bu ders iyi talim edilmiş ola da, kimse işgüzarlık yapmaya.

Dar gelirli aileler için 5000 TL altında geliri olup, evi olmayanlara mahsusen 100000 konut projesine bir milyonun üzerinde başvuru yapılan bir ülkede, bu rakamların ifade ettiği hakikatleri doğru okumak gerekmez mi?

Bir insan, olmak istediği olamadığında, kestirmeden şunu yapıyorsa sakının ondan: Olduğuna ikna olduğunun eteğine yapışıyorsa. Mailis Nalars Sarpust (Yazıtları mö 3420)

Kişi, kendine yazdığınca samimi olabiliyor.

Önce kendisi için olmalı öğüdü.

Evet, her fikir işçiliği gerçekten değerli, fakat etkili degil

Binlerce yılın birikimi var ve yüksek ihtimal kıyamete kadar da imtihan gereği böyle devam edecektir.

Birileri birilerinin zaafları üzerinden ona tahakküm kurdular ve kuracaklar. Bu tabii de, göre bilelik tabii değil.

Tek bildiği itaat ile yol almak olana, hayır, başkaca da yollar var demek, ona, yeni itaat odakları pazarlamak olarak yansıyacaktır haliyle.

 Çünkü ona hep talim edildi ve o, hep denileni yaptı.

Şimdiye kadar ne yaptı ise, sonrasında yapacağı da, ancak şimdiye kadar yaptığı olacaktır onun. (Mailis Nalars Sarpust Yazıtları mö 3421)

Gıdada sahtecilik yapan, mesela at eşek etini ürününde kullanan, bal diye millete şeker satan gibileri teşhir etmek yetmez ey idare!

Canlarına oku, işletmelerime el koy ve ticaret yasağı getir.

Bunlara göz yumana da gavur muamelesi yap.

Yazıktır ayıp günahtır yahu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Gelip Geçici Dünya

  21 Şubat 2020 Köşe Yazıları

  Gaflette olmayın, uyanın, kendinize gelin! Dünyanız, makamınız, şöhretiniz, evlatlarınız, paranız, servetiniz, bağlarınız, meyve bahçeleriniz, şehvetiniz, arzunuz, isteğiniz ve üzerinizde doğan güneş, ay, yıldızlar ve bastığınız toprak sizi aldatmasın. Bunların hepsi fanidir. Sizi alı koymasın, sizi aldatmasın, sizi oyuncak haline getirmesin, sizi dünyada kendine köle etmesin. Ahiretinizi harap etmesin. Aman ha! Ona aldanmayın. Dünya semasıyla toprağı arasındaki, yedi halka içindeki nimetler sizi alı koymasın, aldat...
 • BÜYÜKŞEHİR YASASI DEĞİŞMELİ

  21 Şubat 2020 Köşe Yazıları

  2014 yerel seçimleri ile birlikte il genelindeki tüm belediyeleri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlayan yerel yönetim sistemine geçtik. Ancak aradan geçen 6 yılın sonunda ortaya çıkan tecrübe gösterdi ki; bu yasa mutlaka yeniden ele alınarak gözden geçirilmelidir. ‘Bütünşehir’ oluşturabilmek maksadı ile hazırlanan yasanın hayata geçmesi ile birlikte öncelikle belde belediyeleri kapatıldı.  Çokta iyi oldu. Merhum Turgut Özal döneminde yerinden yönetimi güçlendirebilmek için açılan belde belediyeleri zaman içerisinde başkan ve ya...
 • Üç Ayların Manevi İklimine Yaklaşırken

  21 Şubat 2020 Köşe Yazıları

  Yüce Rabbimizin sayısız lütuf ve ihsanı ile ömrümüze bereket, ruhumuza sükûnet katan üç ayların gölgesi üzerimize düştü. Önümüzdeki Salı günü Recep ayına kavuşmuş olacağız. Perşembe gününü Cuma’ya bağlayan gece ise inşallah Regaib gecesini idrak edeceğiz. Bizleri bu manevi günlere ulaştıran Cenâb-ı Allah’a hamd ü senalar; ümmetine ibadet ve itaati, tevbe ve istiğfarı, dua ve niyazı öğreten Resûl-i Ekrem’e salat ve selam olsun. Üç aylar, gafletten uyanmanın, kulluk bilinciyle arınmanın adıdır. Üç aylar, her yıl heyecanla gelişini beklediğ...
 • BÜYÜKŞEHİR YARIŞI

  20 Şubat 2020 Köşe Yazıları

  AK Parti’de Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı yarışı bu kez çoook erken başladı. 2014 yerel seçimlerini kaybettikten sonra ortalarda pek görünmeyen Menderes Türel geçtiğimiz günlerde Konyaaltı Sahil Yaşam Parkı ile ilgili basın toplantısında yaptığı konuşmalar ve verdiği mesajlar ile yeniden Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına talip olduğunu aslında açık bir şekilde dile getirdi. 2019’u geride bıraktığımız 2020 yılına adım attığımızın sabahında sabah namazını Kaleiçi Yat Limanı’ndaki İskele Camii’nde kılarak Büyükşehir Belediye Başka...