Bakanlıktan yeşil ışık

Antalya’ya yapılması düşünülen ve yapımı yılan hikâyesine dönen şehir hastanesiyle ilgili sevindirici gelişmeler yaşandı.

Bakanlıktan yeşil ışık
08 Haziran 2020 - 08:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük önem verdiği şehir hastaneleri birçok ilde hizmete başladı. 27 şehirde 33 şehir hastanesi hedefiyle yola çıkılırken bu şehirler arasına Antalya’da dahil edildi. İlk olarak Aksu ilçesi sınırları içerisine yapılması planlanan şehir hastanesinin Kepez ilçesine yapılması kararı alındı. İlçe sınırlarında bin 500 dönümlük alan üzerine inşa edilmesi planlanan hastanenin yatak kapasitesinin bin olmasına karar verildi. Proje maliyetininse 200 milyon TL’nin üzerine çıkması bekleniyor.

Antalya’ya yapılması düşünülen ve hizmete girmesi için her fırsatta sayılı günlerin kaldığı belirtilen şehir hastanesinin inşaatı bir türlü başlamadı. İlk önce Pınarlı’ya yapılması düşünülen hastane burada oluşan sorunlar nedeniyle Kepez ilçesi Göçerler’e yapılmak istendi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konuyla ilgili geçmiş dönemde yaptığı açıklamalarda hastanenin yapılacağı alanla ilgili tüm imar planlarının kesinleştiğini belirtmişti.

Aradan geçen onca zamana rağmen inşaatı başlayan hastaneyle ilgili geçtiğimiz günlerde olumlu gelişmeler yaşandı. AK Parti Antalya milletvekilleri, hastane inşaatının başlaması için Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle bir araya geldi. Görüşmeden çıkan sonuçsa bu yıl içinde hastane inşaatı için temel atılması ve 2022 öncesi hastanenin hizmete girmesi yönünde oldu.

Veli AKOĞLU

YORUMLAR

  • 0 Yorum