AÜ Topluluk Tanıtım Günleri çevrimiçi düzenlendi

AKDENİZ Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan toplulukların tanıtımı, çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi.

AÜ Topluluk Tanıtım Günleri çevrimiçi düzenlendi
13 Ocak 2021 - 13:48

Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı, öğrencilerin serbest zamanlarını daha iyi değerlendirmeleri, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere katılmalarını sağlamaya yönelik çalışmalar yürüten toplulukların tanıtım ve kayıt etkinliklerini, Covid-19 salgını nedeniyle çevrimiçi olarak Microsoft Teams, Youtube ve Discord platformlarında öğrencileri buluşturarak gerçekleştirdi.


Topluluk Tanıtım Günleri'nin ilki, 13-14 Kasım 2020 tarihlerinde Spor Toplulukları Tanıtım Günleri ile başlayıp 2 gün sürdü. Spor topluluklarının günde 5 saat süren canlı yayınıyla çevrimiçi gerçekleşen yayınlara öğrenciler yoğun katılım gösterdi. Topluluk Tanıtım Günleri'nin ikincisi ise daha kapsamlı olarak, 6-7-8 Ocak tarihlerinde gerçekleştirildi. Günlük ortalama 4.5 saat yapılan Youtube canlı yayınına toplam 32 topluluk katılım göstererek, canlı yayınlara katılan binlerce öğrenciyle bir araya geldi.


Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığının öğrencilerin sağlık, sosyal, kültürel, danışma ve rehberlik ile spor ihtiyaçlarını karşılayan ve eğitim-öğretimi destekleyen bir hizmet birimi olduğunu söyleyen Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Öğr. Gör. Mehmet Ali Özçelik, öğrenci topluluklarının öğrencilerin ilgi alanlarına göre ders dışı zamanlarının değerlendirilmesi, yeni ilgi alanlarının kazanılmasına imkan sağlanması, yeteneklerinin ve kişiliklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine imkan verecek hizmetlerin sunulması, birlikte düzenli ve disiplinli bir çalışma, dinlenme ve eğlenme alışkanlıklarının kazandırılmasında önemli olduğunu söyledi.


2020-2021 Öğretim Yılı Öğrenci Toplulukları arasında 106 kültür hizmetlerine, 26 spor hizmetlerine bağlı toplam 132 topluluk bulunduğunu ifade eden Özçelik, “Topluluk tanıtım günlerinde yayında ve yapımda emeği geçen Akdeniz Üniversitesi Elektronik Sporlar Topluluğu ve Akdeniz Üniversitesi Hayvanseverler Topluluğu başta olmak üzere tanıtım günlerine katkıda bulunan bütün topluluklara, çalışma arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ederiz" diye konuştu.


DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum