AÜ ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında iş birliği

 AKDENİZ Üniversitesi Uzaktan Algılama Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKUZAL) ile Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında 'Tarım İstatistiklerinin Güçlendirilmesi' iş birliği protokolü imzalandı.

AÜ ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında iş birliği
09 Haziran 2020 - 06:00

AKUZAL Merkez Müdürü Prof. Dr. Namık Kemal Sönmez ve Antalya Tarım Orman İl Müdür Vekili Gökhan Karaca tarafından İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde imzalanan protokol ile tarımsal uygulamalarda ve veri analizlerinde yaygın olarak kullanılan coğrafi bilgi sistemleri ve uzaktan algılama teknolojilerinin Akdeniz bölgesinde de kullanılması mümkün olacak.

Antalya’nın tarımsal üretimini daha ileriye götürmek için tarım istatistiklerini güçlendirmek ve daha sağlıklı analiz etmek amacı ile iş birliği yaptıklarını belirten Prof. Dr. Namık Kemal Sönmez, “İş birliği protokolü çerçevesinde yapılacak çalışmalar, ülkemiz ve ilimiz tarım ve ormancılık politikalarının belirlenmesinde etkin rol oynayacak olup sürdürülebilir bir üretim için kaynakların daha etkin ve daha verimli kullanılması sağlanacaktır" diye konuştu.

DHA


YORUMLAR

  • 0 Yorum