Alanya'da söz GENÇLERDE

Deva Partisi Alanya İlçe Başkanlığına atanan Ahmet Çakan, genç ve dinamik bir kadroyla geldiklerini, özgürlük, eşitlik ve adalet kavramlarının üstüne kurulmuş bir demokrasi anlayışlarının olduğunu ifade etti. Çakan, “Güçlendirilmiş bir parlamenter sistem ile birlikte hukukun üstünlüğünü benimseyip tüm sorunları ortadan kaldıracağız” dedi

Alanya'da söz GENÇLERDE
20 Ocak 2021 - 17:24
 Deva Partisi Alanya İlçe Yönetimi için tarihi bir gün olduğunu söyleyen Başkan Ahmet Çakan, kendisini göreve layık gören Genel Başkan Ali Babacan, İl Başkanı Süleyman Akıncı ve il teşkilatı kurucu üyelerine teşekkürlerini iletti. Başkanlık görevini hakkıyla yerine getireceğini kaydeden Çakan, “Partimiz, ‘özgürlük, eşitlik, adalet’ temelleri üzerine kurulu bir demokrasi anlayışının savunucusudur. Bu itibarla, temel hak ve özgürlükleri; etnik köken, dil, din, mezhep, cinsiyet, siyasi ve sosyal aidiyet farkı gözetmeksizin tüm insanlar için tanıyıp ve iç hukukumuzu bu standartlara göre uyarlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.
  Güçlendirilmiş parlamenter sistem vurgusu
  Türkiye’de hukuk üstünlüğü yerine makam üstünlüğünün benimsendiğini söyleyen Başkan Çakan, “Güçlendirilmiş bir parlamenter sistem ile birlikte hukukun üstünlüğünü benimseyip tüm sorunları ortadan kaldıracağız. Bu sayede hukukun üstünlüğünün benimsendiği ve erkler ayrılığının olduğu bir sistemde; ekonomi sorunu, basına uygulanan sansür ve baskı, geçim sıkıntısı, işsizlik gibi örnekleyebileceğimiz nitelikte ülkenin şu an içinde bulunduğu diğer tüm sorunları çözüme kavuşturacağız” dedi.
  “Gençlere kulak vereceğiz”
  Alanya İlçe Teşkilatı olarak ortak akılla hareket edeceklerini vurgulayan Çakan, “Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi bizim ilçe sınırlarımız içerisindedir. Gerek üniversiteli gençlerimizi gerekse Alanya’da ikamet eden tüm gençlerimizin bize ulaşmasını sağlayacağız. Durumun elverdiği ölçüde bizzat ilçe teşkilatı olarak tüm gençlerimize biz temas edeceğiz, ulaşacağız. Öncelikle tüm gençlerimizi dinleyeceğiz, şikayet ve istekleri nelerdir diye sorup bunların her birini ayrı ayrı not alacağız. Gençlerimizin sorunlarını çözüme kavuşturacak projeler hazırlayacağız” şeklinde konuştu.
  “Turizm, tarım ve inşaat komisyonları”
  Turizm, tarım ve inşaat alanlarında ayrı ayrı komisyonlar oluşturup çalışmalar yapacaklarını kaydeden Çakan, “Her bir sektöre yönelik alt yapısı sağlam temeller üzerine kurulu farklı projeler yapacağız. Örneğin; turizmin belirli aylara yönelik değil tüm yılı kapsayacak şekilde sürekliliğini sağlamak ve bu sayede gerek ekonomik gelirin artırılması gerekse istihdamın devamının temin edilmesini amaçlayacağız” dedi.

  Vildan Çalcı Kara
 
Bu haber 1455 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum