logo

15 Şubat 2018

ABÜ Hukuk Fakültesi Dergisi’nden Önemli Bir Adım

 

Yılda iki kere yayımlanan “Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi” çok büyük bir başarıya imza attı. Dergiye artık tüm dünya tarafından erişilebilinecek!

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde 2012 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi başarılarıyla göz doldurmaya devam ediyor. Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde görevli akademisyenlerin yönetiminde altı ayda bir yayımlayan “Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi (ABÜHFD)” artık Uluslararası Veri Tabanı EBSCO’da yer alıyor. Bu sayede, başta Avrupa olmak üzere EBSCO’nun ulaştığı tüm coğrafyalardaki hukukçular bu makalelere erişebilecek.

 

Türkiye’den kabul alan ilk hukuk dergisi

Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi, Uluslararası Veri Tabanı EBSCO’dan kabul alan ilk hukuk dergisi olma unvanını da elinde bulunduruyor. ABUHDF, hukuk alanında çeşitli güncel konularda okuyucusuna bilgi vermeyi hedeflemektedir. Bu hedefe ulaşmak için, yakın tarihli ve güncel yargı kararlarının yanında hukuk öğretisi ve uygulamasındaki gelişmeleri okuyucularına aktarmakta; yazarlar için de tartışmalı konulara ilişkin özgür düşüncelerini ortaya koyabilecekleri uygun bir platforma vücut vermektedir.

 

Yabacı Literatür Okuyucuya Sunuluyor

Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi’nin her sayısında Almanca ve İngilizce başta olmak üzere modern bilim dillerinde yazılmış eserler yayınlanmakta, yabancı literatürde yer alan bazı eserler Türkçe’ye tercüme edilerek okuyucuların istifadesine sunulmaktadır. Bu sayede okuyucuların yalnızca ülkemizdeki değil, dünyadaki gelişmeleri de takip etmesine imkan vermektedir. Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi, hukuk alanında yazılan bilimsel eserlerin yayımlandığı ve TÜBİTAK ULAKBİM’de taranan hakemli bir dergidir. Derginin yazım dili, prensip itibariyle Türkçe ve İngilizce’dir. Ancak Almanca, Fransızca vb. dillerde yazılan eserler de dergide yayınlanabiliyor. Ayrıca dergide hukuk alanında yapılmış deneysel ve teorik ilerlemeleri konu alan araştırma makalesi türündeki çalışmalara, vaka ve karar analizlerine, tercümelere, teknik notlara yer verilmektedir. Derginin  editörlük görevlerini Doç. Dr. Sezgin Seymen Çebi ve Araş. Gör. Kerem Öz” gerçekleştirmektedir.  HABER MERK

Share
#

SENDE YORUM YAZ