logo

“3 puan önemliydi”

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, “3 puanı aldığımız için çok mutluyum” dedi.

Antalyaspor, Demir Grup Sivasspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulunan teknik direktör Bülent Korkmaz, kazanmaları gereken bir maçtan 3 puanla ayrıldıkları için son derece mutlu olduklarını dile getirdi.

“Mutluyum”
2-1’lik Sivasspor galibiyetinin tüm takımı ve teknik heyeti mutlu ettiğini ifade eden teknik direktör Korkmaz, “Geçen haftaki mağlubiyetten sonra, özellikle iç sahada oynadığımız maçları kazanmamız gerektiğini biliyorduk. Rakiplerimizle oynuyorduk ve dolayısıyla aldığımız 3 puan çok önemliydi. 6’ıncı hafta sonunda 10 puana ulaştık. Bizim için çok önemliydi. 3 puanı aldığımız için çok mutluyum. İyi oynayarak kazanmak çok önemli. İlk yarı iyi oynadığımız düşünüyorum” dedi.

“İşler yolunda”
Takımının performansıyla da ilgili değerlendirmelerde bulunan Korkmaz, “İyi başladık, golü yedik ve tekrar reaksiyon göstererek 2-1 yakaladık. İlk yarı istediğimiz şekilde sonuçlandı. Zaman zaman top rakipte bile olsa istediğimiz oyunu ortaya koyduk. Mevlüt çıktıktan sonra, takımda topu tutma, topu koruma anlamında sıkıntılar yaşadık ve ister istemez takım geri kaçtı. Son dakikalarda da Chico’yu alarak skoru korumak istedik. Burada önemli olan 3 puandı. 3 puanı almak bizim için önemliydi; çünkü sezonun ilk yarısı düşündüğümüz puanı yakalamamız lazım. Sezonun ikinci yarısı ilk yarısına oranla fikstür olarak daha zorlu. İkinci yarı 9 maçımızı içeride oynayacağız ve bu maçların 8’i rakiplerimizle. Rakiplerimizi yendiğimiz sürece işler yolunda gidecek. Geliştirmemiz gereken noktalar var. Onları da zamanla yaparak daha iyi olacağız” diye konuştu.

“Sezon sonuna bakıyorum”
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Korkmaz, Mevlüt’ün performansıyla ilgili sorulan soruya, “Mevlüt bizim için önemli bir oyuncu, Doukara ile Mevlüt iyi bir ikili oldular. Mevlüt gelirken hazır bir oyuncuydu, diğer oyuncular gibi değildi” derken Antalyaspor’un Süper Lig’de geçirdi son 5 sezonda, 6’ncı haftalar itibariyle en iyi derecesini elde ettiğinin hatırlatılması üzerine, “Sezon sonuna bakıyorum. Önemli bir veri; ama sezonun ilk yarısı ve ikinci yarısı daha da önemli” diye yanıtladı. Korkmaz’ın ‘Video Hakem Sistemi’ (VAR) ile ilgili görüşlerinin sorulduğu soruya verdiği cevapsa “VAR sistemi olması gereken bir sistem. Daha hızlı olursa, oyunun akışını kesmeden sürerse daha güzel olur. Bunu da yapmaya çalışıyorlar zaten” şeklinde oldu.
Veli AKOĞLU

Share
#

SENDE YORUM YAZ