14 Altın Kural Uyarısı

Kültür Memur-Sen Antalya İl Temsilcisi Esat Esmeray, vatandaşları mask eve mesafe konusuda uyarırken “Kısa bir süre dostlarımızla aramıza mesafe koyalım, tokalaşmayalım, sarılmayalım” dedi.

14 Altın Kural Uyarısı
28 Haziran 2020 - 13:28 - Güncelleme: 28 Haziran 2020 - 13:30

Kültür Memur-Sen Antalya İl Temsilcisi Esat Esmeray, vatandaşları mask eve mesafe konusuda uyarırken “Kısa bir süre dostlarımızla aramıza mesafe koyalım, tokalaşmayalım, sarılmayalım” dedi.
 
Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs belasını ülke olarak tam anlamı ile atlatamadığımızı dile getiren Başkan Esmeray, vaka sayılarının ve ölüm oranlarının azalması için kurallara harfiyen uyulması gerektiğinin altını çizdi.
 
14 Altın kuralı istisnasız herkesin alfabeyi ezberler gibi ezberleremesi ve uygulaması gerektiğine vurgu yapan Esmeray, “Korona salgını ülkemizde çok doğru bir şekilde yürütülüyor. Ancak salgın hala etkisini sürdürüyor. Bu yüzden önlem almaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza büyük görev düşüyor. Normalleşme süreciyle birlikte lütfen rehavete kapılmayalım. 65 yaş ve üstü vatandaşlar da bu konuda dikkat etmeli. Maske takılmalı ve sosyal mesafeye dikkat edilmeli. Çünkü virüs her fırsatı takip ediyor” dedi.
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Kara görünmüştür ancak deniz durulmuş değildir” sözünün çok çok önemli olduğunu dile getiren Esat Esmeray, “Ne yazık ki en fazla genç kardeşlerimizin ne yazık ki mask eve mesafe kurallarına uymadıklarını görüyoruz. 65 Yaş üzeri vatandaşlar nasıl aylarca evlerine kapanarak kurallara uydu ise sevgili gençlerimiz de mask eve mesafe kurallarına riayet etmeleri gerekmektedir. Gençlerimiz virüse yakalanmıyor gibi bir algı içerisindeler. Ama unutmasınlar ki gençler virüse yakalanmasa bile taşıyıcı olma riskleri vardır. Herkesin ve her kesimin Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın açıklamalarını dikkatlice dinlemelerini ve kurallara uymalarını istiyorum” açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Esat ESMERAY
    6 ay önce
    Antalya Hilal Gazetesine Gönül Dolusu Teşekkürlerimi Sunuyorum. Koronavirüs tehlikesine karşı alınması gerekenleri gazetenizden paylaşmanızdan dolayı."ALLAH" Razı Olsun. Lütfen Kurallara Harfiyen Uyalım,Uymayanları Uyaralım. Maske -Masafe-Temizlik Dışarı Çıktığınıza Lütfen Maskeni Tak.Saygılarımla