logo

13 Ocak 2018

Vekiloğlu’dan ilk yarı değerlendirmesi

Türkiye Basketbol Ligi’nin ilk yarısını 4’üncü sırada tamamlayan Antalyaspor’da başantrenör Arda Vekiloğlu, performansları değerlendirdi.

Bu sezon Türkiye Basketbol Ligi’nde beklenenin üzerinde performans sergileyen Antalyaspor’da başantrenör Arda Vekiloğlu ligin ilk yarısıyla ilgili tespitlerde bulundu. Sezona başlarken kademeli hedeflerle yola çıktıklarını belirten başantrenör Vekiloğlu, hedeflerinden ilkinin iyi bir takım oluşturmak olduğunu söyledi.

“İlk yarı başarılı geçti”
Transfere geç başlamalarına rağmen istedikleri doğrultuda bir takım oluşturduklarını kaydeden Vekiloğlu, “Takımı oluştururken hedefimiz Antalya’daki basketbol ateşini alevlendirmekti. Bunu başarabilmek için Antalyaspor’a yakışan, karakterli, savaşçı, mücadeleyi bırakmayan ve geri adım atmayan bir takım olsun istedik. Bu doğrultuda hem saha içindeki performansına hem de saha dışındaki kişiliğine güvendiğimiz kişilerden oluşan bir takım kurduk. Hedeflerimizden bir diğeri de play-off’a girmek. Play-off’a kaldıktan sonra yapmak istediğimiz işleri, zamanı geldiğinde değerlendireceğiz. İlk yarı, bizim için başarılı geçti. Başarıyı iki boyutta değerlendirmeliyiz. Başarının somut kısmı, ortaya konulan performans ve sonuçlar; kıstas da fiyat-performans dengesi olmalı. Sunulan bütçe ve imkânlarla orantılı olarak ortaya konulan performans önemli. Fiyat–performans anlamında ligin en başarılı takımlarından biri olduğumuzu düşünüyorum.” dedi.

Sezon boyunca taraftarlarının ilgisini arttırmak için üzerlerine düşen her şeyi yapmak istediklerine vurgu yapan Vekiloğlu, “Taraftar sayımızın her geçen gün hem aldığımız galibiyetler hem de ortaya koyduğumuz mücadeleyle giderek artacağına inanıyordum. Böyle de oldu. İlk yarı itibariyle bu camianın, maçlarımıza olan ilgisi, takımı sahiplenmelerindeki arzularını görebiliyoruz. Antalyaspor’un, çok değerli taraftar grupları var. Büyük bir camiaya sahibiz. Maçlarımızda her geçen gün artan taraftarı ağırlamak bizi çok ama çok mutlu ediyor. Antalya’nın gücünü ve ne kadar önemli bir seyirci desteğine sahip olduğunu tüm Türkiye’ye göstermemiz gerekiyor.” diye konuştu.
Veli AKOĞLU

Share
262 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ