logo

Üst geçit çilesi bitmiyor

Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Menderes Türel döneminde yaptırılan ve halkın akıcı trafikte karşıdan karşıya geçmesini kolaylaştıran yürüyen merdivenli üst geçitlerle ilgili sıkıntı bir türlü bitmiyor. Etiler Mahallesindeki merdivenin çalıştırılmaması nedeniyle 3 yıl boyunca eylem yapılırken, Yüzüncü Yıl Bulvarı’nda Güllük alt geçidin 50 metre yakınında bulunan ve Altındağ mahallesi sınırlarındaki üst geçit ise çalıştırılmaması ile değil meydana gelen trafik kazaları ile adını duyurdu.

 

Kurban Bayramından birkaç gün sonra meydana gelen trafik kazasında bir aracın hızını alamayarak çarptığı merdiven aradan geçen 2 haftalık süreye rağmen hala onarılmadı. Büyükşehir Belediyesinin ANKE isimli firma kanalıyla tamiratını yaptırdığı yürüyen merdivenli üst geçit ile ilgili konuşan Altındağ Mahalle Muhtarı Abbas Yıldırım, geçtiğimiz yıl meydana gelen kazanın ardından 3 ay geçtikten sonra merdivenin onarıldığını ikinci kaza sonrası da onarımın geciktiğini söyledi.

 

Söz konusu merdivende meydana gelen kazalara anlam veremediğini söyleyen Muhtar Yıldırım, “Bu son kazadan haberim bile yoktu. Önceki kazada Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın ile bizzat görüşüp sorunu çözdürmüştük bu kazadan sonra henüz görüşemedik ancak bunu sonuçta herkes görüyor. İlla ki belediyeye başvuru mu yapmamız gerekiyor. Vatandaş merdiven çalışmadığı için mağdur oluyor. Araç sürücülerini de daha dikkatli olmaya çağırıyorum” dedi.

Murat ŞENTÜRK

Üst geçit çilesi bitmiyor

Üst geçit çilesi bitmiyor

Share
185 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ