logo

23 Temmuz 2012

Urfa Sıra Gecesi Antalya’ya taşındı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Şenliği, Urfa Sıra Gecesi’yle renklendi. Yöreye ait türküler ve halk dansları Urfa Sıra Gecesi’yle Antalya’ya taşındı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından Karaalioğlu Parkı’nda gerçekleştirilen Ramazan Şenliği, her akşam farklı bir programla Antalyalılarla buluşuyor.

Geleneksel Ramazan eğlencelerinin konserlerle renklendiği şenliklerde, Antalya’da yaşayan kültürlerin kaynaşma ve birbirlerini tanıma olanağı bulacağı yöresel geceler de düzenleniyor.

HALAYLAR ÇEKİLDİ

Bu kapsamda gerçekleştirilen Urfa Sıra Gecesi, büyük ilgi topladı. Kentte yaşayan Urfalıların yoğun ilgi gösterdiği gecede yöresel türküler seslendirilirken, halaylar çekildi. Yöresel türküleri izleyicilerle birlikte söyleyen ekip, sahnede yapılan çiğ köfteyi vatandaşlara ikram etti. Urfa Sıra Gecesi’nden önce geleneksel Ramazan eğlenceleri kapsamında Hacivat Karagöz gösterisi gerçekleştirildi.

HER GÜN EĞLENCE

Ramazan Şenliği, her gün farklı etkinliklerle devam edecek. Geçen Ramazan’da olduğu gibi her cuma akşamı Şair-Yazar Sunay Akın, ‘Mahya Işıkları’ adlı tek kişilik gösterisiyle Antalyalılarla buluşacak. Ayrıca 4 Ağustos Cumartesi günü Eşref Vakti konseri, 11 Ağustos Cumartesi günü Karadenizliler Gecesi Gizem Kara konseri, 17 Ağustos Cuma günü Ümit Sayın konseri gerçekleştirilecek. Ayrıca tiyatro, dans gösterileri, fasıl, yöresel geceler, animasyon gösterileri, orta oyunları, geleneksel Ramazan eğlenceleri Antalyalılara nostalji yaşatacak.

Share
457 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

BENZER HABERLER

Röportajlarımız
Antalya’nın Eğitim Markası

Antalya’nın Eğitim Markası

Röportajlarımız
Deniz kirliliğine hayır

Deniz kirliliğine hayır

Röportajlarımız
Doğan: “Karşı değiliz”

Doğan: “Karşı değiliz”

Röportajlarımız
A.Ü UZAKTAN ALGILAMA

A.Ü UZAKTAN ALGILAMA

Röportajlarımız
Geleceğiniz emin ellerde

Geleceğiniz emin ellerde