logo

31 Temmuz 2016

Tekbirlerle inlettiler

DSC_0177 kopya kopya

BOŞA GEÇMEYEN YAZ

İmanlı ve inançlı nesil yetiştirmek için emek veren Anadolu Gençlik Derneği’nin yaz etkinlikleri kapsamında Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği etkinlikte manevi coşku üst seviyelere tırmandı. Yaz tatilini boş geçirmek istemeyen ve dinini en iyi şekilde öğrenmek isteyen çocuklar düzenlenen gecede velilerinin de bulunduğu salonda hünerlerini sergiledi. Okudukları ilahiler ve duaların yanında tekbirlerle salonu inleten minik bedenler, bir çok yetişkini gözyaşlarına boğdu. Onların bu enerjisine aileler de eşlik etmeyi ihmal etmedi.

 

SURİYELİLERE CANSUYU

Gecede ‘Mahalle Bakkalı Candır’ isimli bir kısa film gösterimi gerçekleşirken, Suriyeli çocukları anlatan bir piyes salonda duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Suriyeli çocukların toplumdan dışlanması temalı oyunun sonunda Türk çocukları rolündeki bir grup, Cansuyu Derneği’nin yardım paketlerini Suriyeli çocukları temsil eden diğer gruba teslim etti. O anlarda salonda büyük bir alkış koptu. Etkinliğin sonunda katılımcı çocukların tamamına madalya takdim edilirken, eğitimlere katkı koyan bazı önemli isimlere de Mescid-i Nebevi’nin eski halinin yer aldığı tablo hediye edildi.

 

Program ile ilgili bilgi aktaran AGD Şube Başkanı Pişirici, “11 Temmuz tarihinde başlayan  programımız 26 Ağustos günü son bulacak. Anadolu Gençlik Derneği Yaz-Et programlarına katılımcı gençler başta Kuran-ı Kerim olmak üzere İslam inancına teşkil eden değerlerle buluşurken, bunun yanında sosyal etkinliklerle yaz tatilini en güzel şekilde değerlendirilmiş olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Pişirici, ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır´ düsturuyla hareket eden Anadolu Gençlik Derneğimizin projesi insan, muhatap kitlesi gençlik, sevdası Türkiye´dir. Bütün insanlığın yararına hayrı ikame etmek, iyi, doğru, faydalı ve adil olanı hâkim kılmak için, gençliğe sahip olanın geleceğe sahip olacağını idrak ederek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi.

Etkinlikler hakkında da bilgiler veren Pişirici, Yaz etkinliklerimizde Kur´an-ı Kerim, ilmihal, ahlak ve siyer seminerlerinin yanı sıra programımızın içerisine geziler, piknik, futbol turnuvası, havuz, ata binme ye yarışmalar gibi sosyal ve sportif etkinlikler de yerleştirerek öğrencilerimizin daha da severek bu etkinliklere devam etmelerini sağlıyoruz” dedi.

 

Pişirici, “İşte böylesine önemli bir zamanda Hz. Peygamber Efendimizin ‘Sizin en hayırlınız Kur´an-ı öğrenen ve öğretendir´ hadisi şerifini temel düstur edindik ve yine Hz. Peygamber Efendimizin ‘Senin elinle bir kişinin doğru yolu bulması, güneşin üzerine doğup battığı her şeyden daha hayırlıdır´ Hadisi şerifindeki mana ile de hareket etmeye çalışıyoruz.Bu anlamda Anadolu Gençlik Derneği Antalya Şubesi olarak düzenlediğimiz yaz etkinliklerimize katılan öğrencilerimize, onları bizlere teslim eden velilerimize ve Anadolu Gençlik Derneği Antalya Şubemizdeki görevli arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

 

Milli Görüş Lideri Merhum Necmettin Erbakan’ın “Bir milletin asıl gücü tankı, topu, tüfeği değil, imanlı ve inançlı evlatlarıdır” sözünü de hatırlatan Pişirici, ancak imanlı ve inançlı nesillerin bu ülkeyi ayakta tutabileceğinin altını çizdi. Bu sebeple her yaz bu etkinliği gerçekleştirdiklerini söyleyen Pişirici sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bizler bir yandan gençlerimizin yaz tatillerini değerlendirmelerine yardımcı olurken bir yandan da yeni eğitim ve öğretim dönemine ruhsal, bedensel ve zihinsel açıdan güçlü girmelerine vesile oluyoruz. Gençlerimizin moral seviyelerini yükseltiyoruz

 

“Bu etkinlikler çerçevesinde gençler bir yandan manevi yönden kendilerini geliştirirken diğer yandan topluluk içinde hareket edebilme kabiliyetleri, birlikte iş yapabilme becerilerini geliştiriyorlar. Bu da programa katılan gençlerin kişilik gelişimlerine büyük katkı sağlıyor. Bu programlarda yaz etkinliklerine katılan öğrencilerimize çeşitli hediyeler ve ödüller sunuyoruz. Günümüzde özellikle yaz aylarında gençleri şerre çağıran bir dolu etken bulunuyor. Bizler Anadolu Gençlik Derneği olarak gençlerin akıl ve ruh sağlıklarını korumakla yükümlüyüz. Gençlerimizi hayra çağırmak ve hayra kanalize etmek bizim en büyük amacımızdır. Yaz etkinlikler yapmamızın gayesi budur

 

“Yavrularımız ve gençlerimiz bizlere Allah’ın bir nimeti ve emanetidir. Onun için bu nimetin şükrü olarak onları en güzel şekilde yetiştirerek, ahlak ve maneviyatı esas alan imanlı bir gençlik istiyoruz. Bunun için hem ailelere hem de bizlere büyük görevler düşmektedir. Bu yapılan çalışmaların amacı gençliğimizin kalbine Allah korkusunu ve Allah sevgisini yerleştirmektir. Gençlerimizin vatan ve milletine bağlı, anne ve babasına saygılı bireyler olarak  yetişmesine katkıda bulunmak ve mukaddesatına sahip çıkan bir gençlik bizim asıl hedefimizdir. Anadolu Gençlik Derneği yöneticilerinin bu yönde yaptığı azimli çalışmalarına duyduğum saygı ve güven sonsuzdur”

 

Aydın ÇEVİK

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ