logo

Taş: “Çamur at izi kalsın siyaseti.”

 

Ak Parti Antalya İl Başkanı Ethem Taş 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Cumhuriyet Halk Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi arasında yaşananlar ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Halkın  sandıkta ortaya koyduu iradeye ve yaptığı tercihlere saygı duyduklarını ifade eden Taş,Seçim sathı mahalinde Antalya’daki hemşehrilerimizin oy tercihlerini etkilemeye yönelik dizi filmleri aratmayacak tezgâhların, iftiraların, kumpasların, hain planların ortaya çıkması bu demokrasi bayramına gölge düşürmüş ve kara leke olarak tarihte yerini almıştır. Sn. Böcek bu hain planların mimarı olarak her ne kadar seçimleri kazansa da tarih boyunca kamu vicdanında bu şer planlarının düzenleyicisi olarak yargılanacaktır” dedi.

“Yüz karaları”

Beklentilerinin kumpas ve tezgahların olmadığı bir demokrasi bayramı olması olduğunu söyleyen Taş, “Biz AK Parti olarak bu hassasiyeti her noktada korumuş olmanın onurunu yaşıyoruz. Seçim kampanyası boyunca en ufak bir kirli plana başvurmadan süreci tamamlamamız Antalya demokrasi tarihindeki en büyük onur olarak yerini alacaktır. Ancak Sn Böcek ve arkadaşlarının kurduğu tezgâhlar ve şer planları da onların ömürleri boyunca taşıyacağı yüz karaları olarak unutulmayacaktır” diye konuştu.

“Bir milyondan fazla seçmen dinledi”

Ebru Türel’in ses kaydı konusuna değinen Taş,Seçimlere 24 saat kala önceki Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in eşine ait bir tezgâh ses kaydı ilk kez FETÖ firarisi Emre Uslu tarafından açılan ve sonrasında kimliği belirsiz kişiler tarafından yönetilen  “Kaç saat oldu-Son” isimli bir hesaptan yayınlanmış ve sponsorlu yayılımlarla bir milyon kişiden fazla seçmen tarafından dinlenmiştir. Güvenlik birimlerinin yaptığı tespitlere göre Almanya’nın Berlin şehrinden yapılan ve IP numarası tespit edilen bu yayının FETÖ hesabı olarak bilinen Kaç saat oldu isimli bir hesaptan yapılması manidardır. Ayrıca seçime 24 saat kala bu eylemin ortaya çıkması bizlere hukuki haklarımızı kullanmak ve bu hukuk dışı yayını engellemeye yönelik haklarımızı kullanmak yönünde bir imkanı da tanımamıştır” ifadelerine yer verdi.

“Böcek’in yeğenidir”

Menderes Türel’in hukuki süreci başlattığını ancak neticenin Böcek’in seçim galibiyeti sonrasına kaldığını söyleyen Taş, “Bu tezgâh kaset ile ilgili şu anda Antalya 1. Sulh Ceza Mahkemesi erişimin engellenmesi kararını vermiştir. Ayrıca bu gayri meşru tezgâh kaset ile ilgili güvenlik birimleri son derece hassas bir çalışma yürütmüşler ve olayın faillerini adalete teslim etmişlerdir. Bu çerçevede Emniyet Müdürlüğümüzün yürüttüğü bu başarılı çalışma sonrasında adalete teslim edilen kişilerin kim olduğuna özellikle dikkatinizi çekmek isterim. Bu kişilerin başında Cemil Böcek gelmektedir. Bu kişi Muhittin Böcek’in yeğeni olup kendisi Konyaaltı Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Güvenlik birimlerinin yapmış olduğu aramalarda kumpas kasedin ses kayıtları Cemil Böcek’in bilgisayarlarında ele geçirilmiştir” diye konuştu.

“Kirli tezgah”

Kaset ile ilgili gözaltına alınanlardan bahseden Taş, “Yine bu kirli tezgahın bir başka organizatörünün CHP eski İl Başkan yardımcılarından Doğukan Demirkaya olduğu ortaya çıkmıştır. Bu kişi de seçim kampanyası boyunca Muhittin Böcek’in en yakın çalışma arkadaşıdır. Ve verdiği ifadesinde bu tezgah kasedin sponsorlu yayılımında ve düzenlenmesinde payı olduğunu açıkça itiraf etmiştir. Yine bu kaset ile ilgili gözaltına alınanlar arasında İnşaat Mühendisleri Odası eski Başkanı ve Muhittin Böcek’in proje çalışmalarını yürüten Cem Oğuz’un yer almasi başka dikkat çekici bir konudur. Ayrıca adalete teslim edilen diğer isimlerin hep CHP’nin yakından tanıdığı ve Muhittin Böcek’in kampanyasının beyin takımında yer alması bir tesadüf   müdür? Başkanımız Menderes Türel’in bu kasedin ortaya çıkmasının hemen ardından seçimlerden önce yaptığı açıklamada olduğu gibi “Bu kirli oyunlarla seçimleri kazansan ne olur kaybetsen ne olur. Bu yapılanlar ne adamlığa,ne insanlığa yakışmamıştır” sözleri aslında tam da bizim bu konudaki hassasiyetimizi ifade etmiştir” dedi.

“Demokrasi tarihinde kara leke”

Antalya demokrasi tarihinde büyük ayıp olarak hatırlanacak olaydır diyen Taş, “Bu olayın azmettiricisi konumundaki Muhittin Böcek de seçmenlerin tercihlerini kirli oyunlarla tezgahlarla kumpaslarla etkilemeye çalışan kişi olarak Antalya demokrasi tarihinde kara bir leke olarak yerini almıştır. Öte yandan bu ses kaydı yayınlanmadan bir hafta önce Muhittin Böcek’in, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in bir aile dostuna oğlunu göndererek tehdit etmesi tam bir skandaldır. Emniyet tarafından gözaltına alınan ve yüce yargı tarafından tutuklanan Niyazi Ateş başta olmak üzere adli kontrol şartı ile serbest bırakılan Muhittin Böcek’in yeğeni Cemil Böcek, CHP eski İl Başkan Yardımcısı Doğukan Demirkaya ve Maksut Ateş ile diğer yargılanan kişiler hakkındaki adli süreci büyük bir dikkatle takip edeceğiz.  Ayrıca bu ismini saydığımız kirli planın paydaşlarının gelecekte Sn Muhittin Böcek tarafından nasıl ödüllendirilecekleri ayrı bir merak konusudur. Bu gelişmeleri de kamuoyu adına siz değerli basın mensupları ile birlikte takip etmemiz gerektiğinin altını çizmek isterim” şeklinde konuştu.

“Skandalların kahramanı”

Böcek’i eleştiren Taş, “Muhittin Böcek belki 31 Mart seçimlerinin ipi göğüsleyen ismi olarak ortaya çıkmıştır ama seçmenlerin oylarını kumpaslarla, tezgâhlarla kirli oyunlarla etkilemeye çalışan birisi olarak demokrasi tarihimizde skandalların kahramanı olarak yerini almıştır. Sonuçta siz değerli basın mensuplarımızın ve halkımızın dikkatlerini çekmek istediğimiz husus şudur. CHP’nin; seçimleri kazanmak adına FETÖ’nün taşeronluğunu yapan hesaplarla işbirliği içerisine girerek ahlaki değerleri, aile taasubunu hiçe sayarak Antalya’da yürüttüğü seçim kampanyası CHP’ye gönül veren oy veren vatandaşlarımız tarafından çok iyi değerlendirilmeli ve bugünkü CHP’nin Atatürk’ün kurduğu CHP ile uzaktan yakından bir ilgisinin olup olmadığı ayrıca kamu vicdanında yargılanmalıdır” ifadelerini kullandı.

“Çamur at izi kalsın siyaseti”

Skandal iftiralar olduğunu söyleyen Taş, “Çamur at izi kalsın siyasetiyle hizmet edilemeyeceğini öğrenemeyen CHP ne yazık ki seçim sonrası da skandal iftiralara başvurmaya devam etmiştir. CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin’in şahsi Twitter hesabından paylaşmış olduğu iftira dolu tweet Antalya kamuoyunda büyük bir tepki ile karşılanmış ve yalancının mumu yatsıya kadar yanmadan sönmüştür. Söz konusu tweet’te yer alan Antalya Büyükşehir Belediyesinde Muhittin Böcek 4 Bin kişiyi işten çıkardı sözü başta Sn Böcek tarafından yalanlanmış ardından kendiside bu paylaşımı uyduruk duyumlardan yola çıkarak yaptığını itiraf etmiştir. Böylesine Antalya için hassas konularda bir İstanbul milletvekilinin çıkıp bilip bilmeden iftira ve çamur siyasetine başvurması son derece düşündürücüdür. Antalya’da 2014 yılında göreve gelen Menderes Türel Başkanımızın ve ekibinin bugün Gazipaşa’dan Kaş’a kadar Antalyamızın dört bir yanına kazandırdığı dev eserler ve yatırımlara kimsenin söyleyecek bir sözünün olmadığını, bize oy versin vermesin tüm Antalyalı hemşehrilerimizin bu yatırımları takdir ederek karşıladığını eminim herkes çok iyi bilmektedir. Antalya tarihinde görülmemiş bir hizmet yağmurunun yaşandığı bu döneme ve iftiralarla işine ve Antalya’ya sevdalı büyükşehir Belediye personelimize çamur atmak isteyen ve siyasi ahlaka yakışmayan bu tutumları kınıyoruz. AK Parti Antalya olarak biz bu güzel şehrimizin marka değerini her zaman en ileriye taşımak için milletimizin hizmetkârı olarak çalıştık, bundan sonrada iktidar partisi olarak, hükümet yatırımlarımızla, 2023 hedeflerimiz için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” diye konuştu.

Gonca ÖZTÜRK

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ