logo

06 Ocak 2018

Sendikadan Arslan’a ziyaret

YURT EĞİTİM SEN üyeleri, geleceğin teminatı gençlerin yaşama tutunmaları için çıktıkları yolculukta destek bulmak adına İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’ı ziyaret etti.

Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar ve Eğitim Çalışanları Sendikası (YURT – AY SEN), Yetiştirme Yurtlarında yetişen ve yetişmekte olan gençlerin hakkını ve hukukunu savunan, gençlere rol model olan, problemlerini çözen, geleceğimizin teminatı gençlerin iyi yetiştirilmesi için çaba gösteren, devlet korumasında kalan çocuk ve gençlerin temel yaşam becerilerini kazanmış şekilde eşit ve ayrımcılığa uğramadan hayata atılmasını sağlamaya çalışan bir anlayışla yola çıktı.

21 Mayıs 2016 tarihinde yapılan 2. Olağan Genel Kurulunda YURT – AY SEN olan sendika ismi Yurt Eğitim Çalışanları Sendikası ( YURT – EĞİTİM SEN) olarak değişti. 2013 yılında Genel Merkezi Yozgat olmak üzere kurulan yurt sendikaları diğer illerde de temsilcilikler şeklinde yayılmaya başladı. YURT EĞİTİM SEN’in Antalya’daki faaliyetleri Murat Erdek öncülüğünde sürdürülürken, sendika üyeleri çalışmalar kapsamında Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’ı makamında ziyaret ederek sendikanın misyonundan ve hedeflerini anlattı.

Erdek, “Annesi babası ölmüş, bakacak kimsesi kalmamış, çeşitli sebeplerden dolayı yurtlarda, yuvalarda, evlerde kalan çocukların devlet her zaman yanlarında. Biz her zaman onların yanlarında olacağız ve her türlü desteği vereceğiz. Bunun yanında bu çocuklarımıza destek çıkan derneklere de elimizden geldiğince destek çıkacağız. Bu çocukları sahipsiz bırakmayıp, vatanına, milletine, bayrağına sahip çıkan, Çanakkale ruhunu içerisinde barındıran bireyler olarak yetiştirilmesine hepimiz sahip çıkacağız” dedi.

Yüksel Arslan’ın karşılaşılan sorunların aşılması noktasında birlikte hareket etme sözü verdiğini ve sendikaya yönetimine başarılar dilediğini belirten YURT EĞİTİM SEN İl Temsilcisi Murat Erdek, “Bizler bu Vatan’ın öz evlatları, YURT–EĞİTİM SEN ailesiyiz her zaman üvey evlat muamelesi gören fakat görevini en iyi yapan Vatansever kişileriz. Kamu görevlilerinin grevli, toplu sözleşmeli, siyaset ve yönetime katılma haklarını içeren sendikal hakların kazanılması ve insanca yaşama yetecek düzeyde refah ücretine kavuşması yolunda verdiğimiz mücadelede, milli ve manevi değerlerimizden asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

Murat ŞENTÜRK

Share
1012 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

BENZER HABERLER

Röportajlarımız
Beyaz’dan Maviye

Beyaz’dan Maviye

Röportajlarımız
Çantada moda tamirinde usta

Çantada moda tamirinde usta

Röportajlarımız
Eğitim sorunlarla başlıyor

Eğitim sorunlarla başlıyor

Röportajlarımız
“Esnaf direniyor”

“Esnaf direniyor”

Röportajlarımız
İhracata ALAN engeli

İhracata ALAN engeli