logo

“Ramazan’ın bereketini paylaşıyoruz”

 

Bereket ve paylaşma ayı olan Ramazan’ın gelmesiyle birlikte pek çok sivil toplum kuruluşu da ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için çalışmalarını ağırlık verdi. Kızılay Antalya Şube Başkanı Esra Özkoç, “Hilal olsun Türkiye” sloganıyla Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaşacaklarını vurguladı.

Çalışmalar sürüyor

Ramazan kampanyasıyla ilgili çalışmalara devam ettiklerini belirten Özkoç, “Biz Türk Kızılay Antalya Şubesi olarak Ramazan ayı öncesi kampanyamızla ilgili tanıtıcı bir basın açıklaması düzenlemiştik. “Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla başlattığımız kampanyamız kapsamında Antalya 5M Migros alışveriş merkezinde fitre, zekat, koli bağışlarını kabul etmek için kurduğumuz standımız Ramazan ayı boyunca açık kalacak, vatandaşlarımız bu standdan Türk Kızılay’ı için bağışta bulunabilecek. Antalya’mızın merkezi caddelerinde bulunan 50 kadar billboard ve megalighta da kampanya afişlerimizi astık. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın ve esnaflarımızın büyük desteğiyle el broşürlerimizin dağıtımını ve mini afişlerimizin asımını gerçekleştirdik. Bunun dışında Antalya Organize Sanayi Bölgesiyle yaptığımız işbirliği anlaşmamız çerçevesinde Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan panolara da kampanya afişlerimizin asımını gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

“Ramazan’ın bereketini paylaşıyoruz”

Ramazan boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaşacaklarını da vurgulayan Özkoç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bağışçılarımızın desteğiyle toplanan fitre, fidye, zekat ve gıda kolilerinin dağıtımını bizzat ihtiyaç sahiplerini ziyaret etmek suretiyle gerçekleştirmekle beraber, şubemize başvuran ihtiyaç sahiplerine de gıda ve kıyafet yardımı yapıyoruz. İftardan sonra ihtiyaç sahiplerimizin evlerine konuk oluyoruz, birlikte Ramazan’ın bereketini paylaşıyoruz. Ramazan ayı boyunca bağışçılarımızı da ziyaret ederek destek istemeye devam ediyoruz, edeceğiz. Yine Ramazan ayı içerisinde yetimlerimiz ve aileleri ile üniversite öğrencilerimiz için gerçekleştireceğimiz iftarlarımız olacak. Tüm Antalya’lı hayırseverleri Ramazan ayında az çok demeden paylaşmaya davet ediyorum ve ‘Hilal olsun Türkiye’ diyorum.”

CEYLAN YAŞAR

Share
#

SENDE YORUM YAZ