logo

10 Ocak 2018

Polisi ısırıyorlar


Cengiz Savaşeri
cengizsavaseri07@gmail.com

Geçen akşam haber kanallarında emniyetin uygulama yaptığı esnada bir oyuncu bayanın adlı polisle tartıştığını ve polisimizin elini ısırdığı haberini hayretle izledim.
Sonuçta bu oyuncu bayanın gözaltına alındığını ve günün sabahında adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını öğrendik. Geçmiş yıllarda bir hastane açılışında, eylem yapmak isteyen birisinin çevik kuvvette görevli bir komiserin parmağını ısırdığı haberini hatırlıyorum. Isırarak kulak, burun, yanak koparanlar olmuştur ama cezaları nedir bilmiyoruz. Herhalde darp olarak kabul edilmiştir.
Köpek ısırmalarında, başıboş bırakılan köpeklerin sahiplerine hapis ve para cezası verildiğini biliyoruz.

2017 Ocak ayı içinde TBMM deki yeni anayasa görüşmeleri sırasında çıkan kavgada CHP Milletvekili Eren Erdem’in AK Parti milletvekili Muhammet Balta’nın bacağını ısırdığı iddia edilmişti. Isırılan milletvekili Muhammet Balta’nın DNA testi yaptırıp ısıranı tespit etmek için müracaat ettiği söylenmişti. Kavganın ve kargaşanın görüntüleri hala gözümün önümde. MHP genel başkanı Devlet Bahçeli’nin de ısırılma olayı sırasında gülme krizine tutulduğunu da izlemiştik. Aynı kavgada, AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin’in burnunun kırıldığı haberi yayınlanmıştı.

4-5 sene olmuştur, karısından şiddet gördüğünü ve kolunu ısırdını iddia eden bir eş şikâyetçi olmuştu. Kocasını ısıran kadına 3 ay evden uzaklaştırma cezası verilmişti. Yine aynı şekilde 2017 yılı içinde Trabzon 2’nci Amatör Küme Play Off Grubu karşılaşmasında, kırmızı kart kararına tepki gösteren futbolcu, hakemin burnunu ısırmış ve hapis cezası almıştı.
Bu ısırma eylemlerine karşı tedbirli olunmalı. Hastalıklı birisinin ısırmasıyla mikrop da bulaşabilir. Bu durumda medikal firmaları, nasıl hasta aletleri geliştiriyorsa, ısırılmaya karşı koruma aletleri de yapmalı. Özellikle diş geçmeyen eldivenler üretilmeli. Bence çok alıcısı çıkar. Emniyet teşkilatımız bu aletlerin alıcısı olabilir.
Vatandaşlardan da alıcı çıkabilir. Karısından korkan, aklı yerinde olmayıp saldırgan kişilerden korunmak için yüz maskesi veya diş geçmeyen eldiven alanlar olur.
Hoşça kalın, ısırılmadan korunarak kalın.
Cengiz Savaşeri

Share
471 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ZEYTİN DALI

  22 Ocak 2018 YAZARLAR

  Afrin operasyonu bazı çevreleri rahatsız etse de, ABD'nin, hemen dibimizde 30 bin kişilik terörist ordusu kurma girişiminden dolayı kaçınılmaz bir hal almıştı. TSK'nın bu operasyonuyla birlikte kafamızda soru işaretleri oluştu. "Bu Afrin denen yer nerede, nasıl bir öneme sahip, neden zeytin dalı ismi kullanıldı, biz oraya neden müdahale ettik, Afrin'de neler oluyor?" Afrin dediğimiz bölge Suriye sınırları içinde kalmış, zamanında Osmanlı topraklarında olan ve Kilis'e bağlı bir kaza konumundaydı. 'Zeytin Dalı Harekatı' ismini de Afrin'in semb...
 • AFRİN…VE BÜYÜYEN ACILARIMIZ…

  22 Ocak 2018 YAZARLAR

  Diyorlar ki kimi arkadaşlar, senin hiç mi umudun yok, hiç mi iyi şeyler düşünmüyorsun, neden hep karamsar şeyler yazıyorsun, gibi sözler ediyorlar...Oysa çoğu kez "yazılarımızın aralarına koyarak" söylemeye çalışıyoruz, onların dediği gibi olmadığını, kocaman kocaman umutlarımızın olduğunu, ve bir gün son sözü Müslümanların söyleyeceğini yeryüzüne... Buna inanıp iman etmişiz, son sözü Müslümanlar söyleyecek dünya insanlığına, diyen biri neden umutsuz olsun ki? Ama ve lakin bu halleri ile değil,bu duruşları bu yaşayışları, hatta bu iki yüzlü ...
 • “Antalya’da Ocak Hareketli Geçiyor”

  21 Ocak 2018 YAZARLAR

  Yen yıla nasıl girilirse yıl da öyle geçermiş diye bir laf vardır ya hani, Antalyamız da o hesap 2018 yılına bayağı bir hareketli girdi sanırız yıl boyu da harekteli geçecek. Sanki herkes Ocak ayını bekliyormuş gibi. Ne diyelim şimdiden maşallah… Geçtiğimiz hafta köşemde yazdığım gibi önce 2018 yılı Perge yılı ilan edildi, ardından geçtiğimiz günlerde; AKTOB’un sektör temsilcileriyle her ay geleneksel toplantısında yine sayın valimiz 2018’e dair herkesin hazırlıklı olmasını istedi ve ekledi ‘14 milyon turist hedefliyoruz”. Sayın valimizin iyi n...
 • BİR BİRİMİZİ ANLAMAKTA ZORLUK ÇEKİYORUZ…

  21 Ocak 2018 YAZARLAR

  Hep aynı şeyleri mi söylüyoruz, hani çok kere demeye çalışıyoruz ya, bir birimizi anlamak dinlemek istemiyoruz diye...Oradan yola çıkarak dedim bu sözü...Aslında biraz dinlesek anlayacağız karşımızdakinin ne demek istediğini...En ağır açmamız her şeyin doğrusunu biz söyleriz inancı ve şımarıklığı çoğumuzda... Bizim bildiklerimizi kardeşlerimiz de, başka insanlar da biliyor demeye yanaşmıyor çoğumuz...Ve ondandır bel ki, kendimiz dışında olanların düşünce ve fikirlerini hep yanlış sanıyoruz...Yok öyle değil desek de öyle işte... Çok dinden...