logo

Önemli olan manası

Muharrem ayı münasebetiyle Aşure dağıtımı gerçekleştiren Saadet Partisi Kadın Kolları teşkilatı,  hayırlı günlere vesile olacak aşurenin manasının iyi idrak edilmesi çağrısında bulundu.

 

AŞURE İNANCIYLA YAŞAYALIM

Saadet Partisi İl Kadın Kolları Başkanlığı üyeleri Kapalı yolda vatandaşlara ‘Muharrem ayı’ dolayısıyla aşure dağıttı. Aşure dağıtımında konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Fazilet Akın, “Aşure’nin gerçek manasını hatırlatmak, tatlı yeme kültürü değil Peygamberi duruş olduğunu anlamak ve aşureyi bir döneme hapsetmeden tüm yıl boyunca aşure inancıyla yaşama gayretindeyiz. Bugünde bu duruş ve mana ile buradayız; meydanlardayız. Rabbim aşurenin manasını anlamayı ve anlatmayı cümlemize nasip etsin” diye konuştu.

Akın, Nice güzelliklerin ve kurtuluşların, tatlı ve mutlu günlerin başlangıcı olan Aşure gününü aslına ve ruhuna uygun olarak değerlendirmenin, ahlakı güzelleştirmeyi, sevgi ve dostluk bağlarını geliştirmeyi, ömür boyunca Allah’ın emirlerine ve Hz.Peygamberin sünnetine sıkı sıkıya bağlanmayı hatırlatacağını belirtti. Saadet Partisi Kadın Kollarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Selman Güler ise vatandaşlara aşure ikram ederek onların hayır dualarını almaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Öte yandan Aşure için sıraya girenler uzun kuyruk oluşturdu.

İSLAM ÇELİK 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
585 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ