logo

29 Kasım 2016

Obeziteye yakalandık

2-kopya-kopya

6 UMDEYİ ESAS ALACAĞIZ
Ekonomik parametrelerin üzücü olduğunu ve Türkiye’nin obezite hastalığına yakalandığını söyleyen Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı ve Burdur İl Sorumlusu Ramazan Düzen, “Rakamlar büyüyor ama vücut güçlenmiyor. Biz Saadet Partisi olarak üreten ve kalkınarak büyüyen ekonomik sistem kuracağız. Tüketim ekonomisinin yerine üretim ekonomisine geçilecek. Kaynak üretimini sağlamak için israftan mutlaka kurtulmak gerekmektedir” dedi. Türkiye’yi ayağa kaldırmak için 6 umdeyi esas alacaklarını söyleyen Düzen, “savaş değil barış, çatışma değil diyalog, sömüre değil adil paylaşım, çifte standart değil adalet, tekebbür değil eşitlik, baskı ve zulüm değil insan hakları ve D-8’i canlandırmak için çaba harcayacağız” diye konuştu.

Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı ve Burdur İl Sorumlusu Ramazan Düzen, Türkiye’nin meseleleri ve çözüm yollarıyla alakalı açıklamalarda bulundu. Toplumsal çatışma ve kamplaşma yüzünden insanların birbirlerine karşı kin ve nefretle bakar olduğunu söyleyen Düzen, Saadet Partisi’nin toplumsal barış ve huzur ortamını mutlaka sağlayacağını, ekilen kin ve nefret tohumlarını kendi elleriyle söküp atacaklarını ifade etti. Ekonomik darboğazın korkunç boyutlara ulaştığını da söyleyen Düzen Saadet Partisi olarak ortaya koyacakları çözümleri bir bir paylaştı.

Düzen, “Şu anda deniz bitti. Bu sitem değişmeden, üretime dayalı yeni bir modele başlamadan bu problemi çözemeyiz. Devlet ve millet olarak borç batağındayız.Asgari ücret içler acısıdır.Ülkemiz Obezite hastalığına yakalanmıştır.Rakamlar büyüyor ama vücut güçlenmiyor.Biz Saadet Partisi olarak üreten ve kalkınarak büyüyen ekonomik sistem kuracağız. Üretime ve yatırıma önem vereceğiz. Organize bölgeleriyle o bölgeyi ihya edeceğiz. Adaleti esas alacağız. Vergilerde muafiyetler, faizsiz krediler mutlaka verilecek. Sigorta primlerini devlet olarak biz ödeyeceğiz. Tüketim ekonomisinin yerine üretim ekonomisine geçilecek. Kaynak üretimini sağlamak için israftan mutlaka kurtulmak gerekmektedir. Anadolu’ya aktarılacak her türlü tesisi destekleyeceğiz. Ekilmedik hiç bir otlak olmamalıdır. İthalata, faize ve borca dayalı model terkedilecek. Tarım ve hayvancılıkta atağa geçilecek.Sanayide devlet katkısı ve özel sektöre teşvik hat safhada olacak.Madencilik, enerji, ar-ge ve inovasyon, yüksek teknoloji, savunma sanayii v.s hepsi birbirinden önemli konulardır. Ahlaki ve manevi yozlaşma dayanılmaz boyutlara ulaşmıştır. Aile çöküyor. İsraf ve savurganlık hat safhada.Öyleyse Önce Ahlak ve Maneviyat en önde giden bayrağımız olacaktır” diye konuştu.

Yaptığı açıklamada Türkiye’deki adalet ve eğitim sisteminin çöktüğünü de ısrarla vurgulayan Ramazan Düzen, etkiden ve ön yargıdan kurtulmuş bir adalet düzeni tesis edeceklerini ayrıca vasıflı insan yetiştiren eğitim modelini oturtacaklarını kaydetti. Düzen konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye’deki adalet sistemi herkes tarafından eleştiriliyor. Bunu bir tek biz söylemiyoruz. Haklı ile haksız birbirine karışırsa düzen bozulur. Özellikle bir grubun adalete bu kadar sirayet etmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Eğitim de keza öyle, büyük bir sorun olarak duruyor. Yıllardır eğitime Milli Eğitim Bakanlığı hakim değil. AB ile devam ettiğimiz müddetçe de bizim Milli Eğitimi düzeltmemiz mümkün değildir. Dindar ve ülkesini seven vasıflı insanların yetiştirilmesini sağlayacağız”

Türkiye’nin dış politikada da sınıfta kaldığını ve hristiyan alemi ile İslam alemi arasında sıkışıp kalan bir dış politikadan kimseye yarar gelmeyeceğini savunan Başkan Yardımcısı Düzen, Türkiye’nin çelişkiler yumağına dönen dış politikada serseme dönmüş bir ülke haline getirildiğini belirtti.

Düzen, “Batılılar ikiyüzlü, çifte standartlı ve hiç bir zaman yüzü kızarmadan her şeyi yapabilecek durumdadır. Tek hedefleri İslam alemini birbirine düşürmektir.Biz şahsiyetli bir dış politika izleyeceğiz.Bu konuda 6 umdeyi esas alacağız:Savaş değil Barış, Çatışma değil Diyalog,Sömüre değil Adil Paylaşım,Çifte standart değil Adalet,Tekebbür değil Eşitlik,Baskı ve Zulüm değil İnsan Hakları..D-8’i canlandıracağız. AB, ABD ve NATO ile ilişkileri mutlaka gözden geçireceğiz.Onlara adam olun diyeceğiz. İslam İşbirliği Teşkilatına hayatiyet kazandıracağız.
Bize karşı en şiddetli muhalefet yapanlara, hakaret ve iftirada bulunanlara bile yılmadan usanmadan tebliğ vazifemizi yapmaya devam edeceğiz. Ülkemizdeki terör kesinlikle dış kaynaklıdır. Kendiliğinden meydana gelmemiştir. Bir altyapısı vardır. Bu konunun çözümünde aklı selim çok önemlidir. Terörle etkin ve çok boyutlu mücadele edeceğiz. Silahla mücadeleye elbette devam edilecektir ancak sadece silahlı mücadele yeterli değildir. Terörün altyapısını önlemek için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

Mehmet ÖZCAN

Share
554 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ