logo

14 Eylül 2019

Kriz tatlıya bağlandı

Yeni eğitim öğretim yılı sabah okul giriş saatinin 08.00’dan 08.30’a çekilmesi nedeni ile servisçiler kazan kaldırmış ve bazı okullarda servisçiler kontak kapatma eylemi yapmıştı.

Antalya Servisçiler Odası Başkanı Süleyman Şahin, “Bugüne kadar liselerin ilk ders saati 08.00’de başlıyordu. Bu sayede esnafımız özel okullardaki servislere de gidebiliyordu. Bu sistemde öyle bir şansımız kalmadı. Bu da esnafın sırtına ciddi bir yük bindirdi” derken sosyal medya üzerinden yapılan boykot çağrılarını doğru bulmadığını ifade etmişti.

Süleyman Şahin, “Esnaf saatler değişince birçok okulun servisini yapamamış. Bu taleplerin dikkate alınarak yeni bir düzenleme yapılacağını düşünüyoruz” demişti. Hatta Milli Eğitim Müdürlüğü saat değişikliği noktasında bir çalışma olmadığını açıklamıştı.

Ancak gelinen noktada sorunun daha da büyümemesi adına Antalya Valiliği saatlerde değişiklik yaptı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 08.30 olan okul giriş saatlerini 08.00’dan erken olmamak üzere değiştirince kriz de çözülmüş oldu.

Yalçın KÜÇÜK

Share
#

SENDE YORUM YAZ